НОВИНИ

20.08.2008 | Схеффер: "Відносини між НАТО і Росією не можуть залишатися такими, як раніше"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

НАТО поглибить співпрацю з Грузією у відповідь на дії Росії на Кавказі. Натомість співпрацю в рамках Ради РФ-НАТО призупинять. Про це домовилися міністри закордонних справ 26 країн-членів НАТО.


Росія продовжує окуповувати значну частину території Грузії і відносини між НАТО та цією державою не можуть залишатися такими, як раніше. Про це повідомив генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер після завершення засідання у Брюсселі. За  його словами, якщо Росія не виконає ті умови, на які сама ж погодилася, й не виведе війська з Грузії, Альянс муситиме дати відповідь на питання - чи продовжувати програми двосторонньої співпраці між НАТО та Росією.


“Із Росією за нинішніх умов не можна вести справи, як звичайно. І майбутнє наших відносин залежатиме від того, чи виконає президент Медведєв план із шести пунктів, який сам підписав, і який нині не виконує”, — зуважив Яап де Хооп Схеффер. Водночас Генсек НАТО сподівається, що Москва прислухається до позиції Альянсу.


 “Я вважаю, що росіяни подумають і спробують дати відповідь на питання — що вони виграють від того, що вони нині роблять. Вони ж окупували частину суверенної держави”, - наголосив Яаап де Хооп Схеффер.


За результатами засідання міністри закордонних справ країн-членів Альянсу вирішили створити комісію НАТО-Грузія та надіслати до Тбілісі групу експертів. Генсек Альянсу також повідомив, що на початку наступного тижня відбудеться засідання комісії Україна-НАТО на рівні послів, присвячене відносинам з Грузією та Росією. Приводом для нього став лист українського міністра закордонних справ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7367. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект