НОВИНИ

20.08.2008 | Ющенко нагадав американцям про НАТО
Джерело - УКраїнська служба ВВС

Президент Ющенко заявив про необхідність одержання міжнародних гарантій цілісності території України.Під час зустрічі з американськими сенаторами Джо Ліберманом і Ліндсі Гремом, які відвідують Україну на шляху до Грузії як особисті представники республіканського кандидата в президенти Джона МакКейна, йшлося, зокрема, про євроатлантичні устремління Києва в контексті грузинських подій.


Віктор Ющенко сказав, що конфлікт довів, що модель колективної безпеки є найкращою відповіддю на забезпечення гарантій національної безпеки і підкреслив, що для Києва стратегічно важливі відносини зі США, Євросоюзом, Північно-Атлантичним блоком і Росією.


Чи допоможе НАТО Грузії?


 
Перший командувач Військово-морських сил України, представник Української народної партії Борис Кожин заявляє, що якщо керівництво Грузії офіційно звернеться до керівництва НАТО з проханням захистити власне узбережжя, бойові кораблі Альянсу мають повне право взяти під свій контроль територіальні води Грузії.


Так адмірал прореагував на заяву заступника начальника Генштабу Російської Федерації Анатолія Ноговіцина, що до кінця серпня цього року в акваторію Чорного моря заплановане введення бойових кораблів США, Канади та Польщі:


«НАТОвці не лише можуть зайти в територіальні води Грузії, вони зобов’язані врятувати грузин від свавілля російських моряків”.


На його думку, «дії росіян у Поті, які затримали працівників грузинської берегової охорони, що повернулися на раніше залишені позиції згідно з домовленостями про припинення вогню, підрив катера берегової охорони та десантного корабля ВМС Грузії, можна назвати лише одним словом – піратство».


«Кораблі НАТО повинні відновити в акваторії Чорного моря дію міжнародного морського права, а винні у конфлікті мають відповідати перед трибуналом у Гаазі за піратство у міжнародних та внутрішніх водах незалежної держави», – вважає Борис Кожин.


Напередодні, заступник начальника Генштабу РФ генерал-полковник Анатолій Ноговіцин заявив, що військові кораблі західних країн увійдуть в акваторію Чорного моря до кінця серпня.


Він зауважив, що, згідно з отриманими російською розвідкою даними, рухаються кораблі США, Канади і Польщі. Генерал також сказав, що власні збройні сили посиленими темпами нарощує і відновлює Грузія.


Ці заходи, на переконання Анатолія Ноговіцина, вживаються з метою підготовки до проведення проти російських військових диверсійних акцій.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект