НОВИНИ

16.08.2008 | Німеччина вважає, що Росія перегнула палку
Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що вважає дії Росії у відношенні Грузії непропорційними, і висловила надію на якнайшвидший початок врегулювання конфлікту на основі узгоджених принципів.


"Навіть якщо враховувати опис Росією ситуації, я все рівно сказала, що вважала реакцію Росії непропорційною", - сказала Меркель у ході прес-конференції в п'ятницю в Сочі з президентом РФ Дмитром Медведєвим.


Два лідери вийшли до преси після обговорення ситуації навколо Південної Осетії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".


Меркель підкреслила, що присутність російських військових на території Грузії вважає "неправильною".


"Тому потрібно терміново приступити до реалізації плану із шести принципів, щоб російські війська вийшли з території Грузії", - зазначила канцлер Німеччини.


На її думку, "тут є прогрес". "Сподіваюся, що всі сторони підпишуть цей план. Я з задоволенням почула, що, на думку російської сторони, цей план - гарна основа", - сказала Меркель.


Крім того, канцлер Німеччини висловила думку, що в основі врегулювання конфлікту навколо Південної Осетії повинен лежати принцип територіальної цілісності Грузії.


"Ми не можемо чекати ще 15 років для врегулювання цього конфлікту, поки ми не знайдемо стабільного рішення. Вихідним пунктом повинна стати територіальна цілісність Грузії", - сказала Меркель.


"Дуже важливо, щоб були доповнені питання, пов'язані з виведенням військ, наданням гуманітарної допомоги - причому, як грузинському населенню, так і осетинському", - зазначила канцлер.


За словами Меркель, "ми хочемо, щоб у регіоні було більше міжнародних спостерігачів". "Важливо, щоб ті спостерігачі, що знаходилися там, як місія ОБСЄ, стежили за ситуацією і могли дотримуватися об'єктивності", - додала вона.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект