НОВИНИ

08.08.2008 | "ЄС продовжує функціонувати без Лісабонського договору", - аналітична доповідь
Джерело - EUobserver

Європа продовжує жити без Лісабонського договору і його загибель не буде катастрофою для блоку. Про це йдеться в документі впливового аналітичного центру. 


В оцінці, яка надана відхиленню договору під час ірландського референдуму та яка оприлюднена 7 серпня лондонським Центром європейськими реформ, робиться висновок, що "ЄС працює достатньо добре в багатьох сферах на базі нині існуючих договорів".


Зокрема, йдеться про те, що організація продовжує досягати результатів та інтегруватися, використовуючи міжурядові структури, такі як Європейське Оборонне Агенство, а також через нові закони, такі як лібералізація енергетичного ринку в Європі та Емісійна Торгівельна Схема.


В той самий час, документ передбачає, що ЄС міг би функціонувати краще з Лісабонським Договором, зокрема, в керуванні зовнішньої політики ЄС.


На думку директора Центру Чарльза Гранта, існує три можливих варіанти.


За першим, Ірландія може провести другий референдум, отримавши гарантії щодо таких тем, як податки, нейтралітет та аборти.


Другий сценарій передбачає відмову Ірландії проволити референдум ще раз. Тоді уряди можуть спробувати зберігти його частини, використовуючи Договір про вступ Хорватії.


Згідно третього сценарію, Ірландія може провести ще один референдум та проголосувати "проти", що може призвести до "внутрішнього поділу", коли такі країни, як Британія та центрально-європейські країни заблокуть будь-які спроби виштовхнути країну з ЄС.


Доповідь містить прогноз, що блок в подальшому функціонуванні, ймовірно, буде використовувати окремі положення секторальних договорів в таких сферах, як енергетика та міграціна політика.


Коли ірландський уряд лише розглядає наступні можливі кроки, інші країни вже прийняли рішення в світлі відмови від Лісабонського договору.


Прем'єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен закликав відмовитися від планів провести референдум у країні з питань нинішньої вибіркової участі країни у чотирьох сферах, які охоплені нині існуючими договорами ЄС. Про це він заявив в інтерв'ю данському щоденнику "Jyllands-Posten" вчора.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект