НОВИНИ

06.08.2008 | Обама і Маккейн: бачення енергетичної доктрини
Джерело - Українська служба ВВС

Кандидат у президенти США Барак Обама заявив, що його країна повинна використати нафту зі стратегічних запасів, щоб знизити ціни на пальне.Виголошуючи своє бачення енергетичної доктрини, він запропонував також ширший видобуток нафти і газу на Алясці.


Його суперник республіканець Джон Маккейн також змінив свою попередню позицію і заявив, що США мають розширити видобуток нафти і газу з морського шельфу довкола американського узбережжя.


Барак Обама твердить, що США мають продати 70 мільйонів барелів нафти зі стратегічного нафтового резерву, хоча раніше він виступав проти цього.


Він також наголосив на необхідності розробки нових джерел енергії і запропонував виділити 4 мільярди доларів кредитів автовиробникам, аби вони виробляли автомобілі із так званими гібрідними двигунами.


Кандидат від демократів навіть пропонує ввести податкові пільги для тих, хто вирішить купувати такі машини.


Обама заявив, що тепер погоджується з Маккейном щодо небезпечності залежності Сполучених Штатів від іноземної нафти.


Однак при цьому він звинуватив суперника у тому, що з 30 років такої залежності 26 Маккейн служив у Вашингтоні і міг вплинути на ситуацію.


Прихильники кандидата від республіканців Джона Маккейна відверто звинуватили Обаму у "нечесності" і у тому, що його політика призведе, на їхню думку, до більшої енергетичної залежності.


Маккейн виступає за можливість буріння нафти на континентальному шельфі США вже зараз, проти цього активно виступають американські екологи.


Зміна в позиціях Обами з багатьох питань, як кажуть оглядачі, свідчить про його намагання всіма засобами привернути на свій бік більше виборців.


Як свідчать опитування, його досі не підтримують "білі жінки", особливо у віці після 40 - які були головним електоратом Хіларі Клінтон До того ж виборці, які переймаються насамперед економічними питаннями, прискіпливо стежать, хто з кандидатів зможе більше зробити для економіки країни.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект