НОВИНИ

04.08.2008 | Венесуела отримала російські винищувачі і застерігає США
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Венесуели Уго Чавес учора повідомив, що збройні сили його країни взяли на озброєння всі 24 винищувачі «Сухий», закуплені раніше в Росії.


При цьому він похвалився, що ракети нових винищувачів сягають незрівнянно далі, ніж ракети старих американських F-16, які досі були основою ВПС Венесуели.


Відтак Чавес заявив, що 4-му військовому флотові США, який нині відновлює діяльність у Карибському басейні й Центральній і Латинській Америці, «варто триматися подалі від венесуельських вод».


Винищувачі Су-30МК2– частина російських військових поставок Венесуелі за умовами контракту 2006 року на суму майже три мільярди доларів. «Модифіковані комерційні» (МК) версії цих винищувачів мають західну чи спільного виробництва радіоелектроніку.


Венесуела, що дотепер мала переважно американське озброєння, після приходу до влади антиамериканіста Уго Чавеса й погіршення відносин зі США почала розвивати військову співпрацю з Росією.


2005 року, зокрема, Венесуела закупила в Росії 100 тисяч автоматів Калашникова, а 2006-го – ліцензію на їхнє виробництво.


Щойно під кінець липня цього року Уго Чавес побував у Москві, де уклав нові великі зброєві контракти.


Подробиці не розголошують, але, за повідомленнями, загалом Венесуела закупила чи закупить у Росії, зокрема, бойові вертольоти, підводні човни, броньовану техніку й системи ППО.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект