НОВИНИ

01.08.2008 | Президентські кандидати в США підбирають кандидатів у віце-президенти
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах у розпалі передвиборча президентська кампанія. Президентські кандидати відомі – від Демократичної партії сенатор Барак Обама і від Республіканської сенатор Джон МакКейн. Але вони досі не обрали собі потенційних заступників – кандидатів у віце-президенти.


За місяць відбудуться національні з’їзди обох партій, зростає напруження боротьби за голоси виборців. Є кілька причин чому ж так довго бере кандидатам визначити собі напарника. У кожного з президентських кандидатів є люди, гідні стояти поруч. Але кожен з них потребує вичерпної, тривалої перевірки біографічних даних та послужного списку, щоб потім не наразитися на несподіванку. У минулому були приклади, коли незадовго перед виборами спливали компрометуючі факти з минулого і все летіло шкереберть. Тож, команди дослідників їздять по місцях праці й виборних посад, економічної діяльності потенційних напарників кандидата, по вузах, де ті навчалися, опитують однокашників, друзів, пораються в архівах.


46-річний Обама, якому суперник закидає брак зовнішньополітичного досвіду і ліво-ліберальні переконання, шукає для себе балансу: досвідченого напарника зрілого віку й поміркованих поглядів.


З другого боку, постійним об’єктом дотепів телевізійних гумористів є похилий вік республіканського кандидата. Кажуть, наприклад, що МакКейн, якому 71, напевно особисто знав Теодора Рузвельта, свого політичного кумира, а той був президентом на початку минулого століття. Крім того, правиця республіканської партії вважає МакКейна недостатньо консервативним щодо соціальних проблем. Тож він потребує молодшого і енергійного напарника, ідеологічно ближчого до центру.


Називають конкретні імена потенційних віце-президентів – вибір ймовірно наступного тижня


Кандидати на посаду президента розраховують на те, що діяч, номінований на віце-президента, привабить більше голосів для претендента на Білий дім. Приміром, якби Обама номінував губернатора штату Нью-Мексико Білла Ричардсона, латиноамериканця за походженням, то за ним, ймовірно, пішли б іспаномовні виборці, нехай не всі, але значна частина.


МакКейн може взяти напарником Мітта Ромні, свого суперника на первинних виборах, колишнього губернатора штату Масачуссетс, а нині успішного підприємця. Ромні – досвідчений економіст. Він може нейтралізувати закиди у недостатній чіткості економічних програм МакКейна.


На списку Обами – чотири чільні кандидатури. Це Тім Кейн, губернатор штату Вірджинія, Джо Байден, голова сенатської комісії закордонних справ, Іван Бай, колишній губернатор штату Індіана, нині сенатор, і Кетлін Себіліус, вона - губернатор штату Канзас. Називають також вже згаданого Білла Ричардсона і сенатора Гілларі Клінтон, але її шанси мінімальні.


МакКейн зважує переваги таких діячів, як Мітт Ромні, потім Тим Павленті, губернатор штату Міннесота, Роб Портман, колишній конгресмен, шеф бюджетної комісії в адміністрації Джорджа Буша, і Том Ридж, колишній губернатор штату Пенсільванія.


Подейкують, що вже наступного тижня кандидати можуть оголосити свій вибір.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4937. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект