НОВИНИ

05.11.2004 | Белград вимагає гарантій щодо безпеки сербів у Косово
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Сербiї Борис Тадич та прем’єр-мiнiстр Воїслав Коштуниця вiд Йєссен-Петерсена вимагали надати чiткi гарантiї щодо безпеки сербiв у Косовi та щодо децентралiзацiї влади. Сербська сторона вимагає надання ширших повноважень мiсцевим органам влади в ланках внутрiшнiх справ, судочинства, охорони здоров’я та освiти.



По сутi, серби вимагають, щоб органи самоврядування в сербських анклавах були незалежнi вiд Приштини. В офiцiйному повiдомленнi пiсля розмов голови сербського уряду й керiвника Мiжнародної адмiнiстрацiї мовиться, що основою подальшого дiалогу свох сторiн будуть як принциповi документи мiжнародного спiвтовариства, так i план Белграда для врегулювання ситуацiї в провiнцiї.


Перед прибуттям до Белграда голова Мiжнародної адмiнiстрацiї вiдвiдав православний монастир Дечани у Косовi й зазначив, що миротворчi сили присвячують вiдповiдну увагу захистовi пам’яток сербської культури.


Сербськi депутати в парламентi Косова пiсля зустрiчi з президентом Тадичем заявили, що вони бойкотуватимуть дiяльнiсть вищого законодавчого органу упродовж трьох мiсяцiв. У разi, якщо Мiжнародна адмiнiстрацiя створить кращi умови для безпеки сербiв та для повернення сербських бiженцiв, то десять сербських депутатiв увiйдуть до парламенту. Слiд нагадати, що бiльшiсть сербiв на пропозицiю уряду Коштуницi бойкотувала парламентськi вибори.


Голова Мiжнародної адмiнiстрацiї в Белградi зустрiвся й з послами країн-членiв Контактної групи в справах Косова – Сполучених Штатiв Америки, Великобританiї, Нiмечини, Францiї, Iталiї та Росiї.


 Таким чином вiн, на думку оглядачiв, дав до вiдома, що ним очолювана адмiнiстрацiя має беззастережну пiдтримку впливових мiжнародних чинникiв. Йєссен-Петерсен не коментував рiшення сербiв щодо тримiсячного бойкоту новообраного парламенту. На думку лiдерiв етнiчних албанцiв, однiєю з перешкод в реалiзацiї сербських вимог є саме ухиляння їхнiх представникiв вiд роботи в легально обраних органах Косова.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект