НОВИНИ

03.08.2024 | Росія планувала постачати зброю бойовикам-хуситам
За матеріалами - CNN

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела.

За їхніми словами, саудити, які роками вели жорстоку війну з хуситами, застерегли Росію від забезпечення зброєю своїх супротивників.



США, які брали участь у кількох дипломатичних спробах зупинити росіян від цих дій, окремо звернулися до саудитів з проханням вплинути на Москву

Для американської розвідки залишається незрозумілим, чи стала позиція Саудівської Аравії головним фактором, що сприяв відмові російського правителя Володимира Путіна від свого плану. Допускають, що могли бути й інші чинники, зазначають джерела.


Росіяни розглядали озброєння та консультування хуситів як спосіб помститися адміністрації президента Джо Байдена за надання дозволу Україні бити по російській території зброєю США, кажуть посадовці.

Зазначається, що наприкінці липня, Росія розгорнула військовий контингент у Ємені для надання консультацій хуситам.

Американські чиновники зауважили, що великі російські кораблі зробили незвичайну зупинку в південній частині Червоного моря, де російські військовослужбовці зійшли на берег і були переправлені на катері до Ємену.

Росіяни мали при собі сумки, але недостатньо великі, щоб перевозити зброю чи її компоненти. Неясно, чи вона перебувала на борту російських кораблів – для подальшої передачі хуситам, яка не відбулася.

Розвідка вказує також, що хусити мали намір провести навчання з бойовою стрільбою під час перебування росіян у Ємені, але ці плани, схоже, також були скасовані.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект