НОВИНИ

08.07.2024 | Філіппіни і Японія підписали угоду про оборонне співробітництво
За матеріалами - Reuters

Ідеться про угоду про взаємний доступ (Reciprocal Access Agreement), якою суттєво спрощується в’їзд військового персоналу і ввезення озброєння та обладнання однієї країни на територію іншої для проведення спільних навчань та інших тренувальних місій.


Документ підписали міністри оборони Філіппін Гілберто Теодоро та закордонних справ Японії Йоко Камікава на церемонії в Манілі у присутності філіппінського президента Фердинанда Маркоса-молодшого.

Для набуття чинності угоду мають ратифікувати парламенти двох країн.

Угода про взаємний доступ із Філіппінами стала першим таким документом, підписаним Японією в Азії. Філіппіни мають подібні угоди зі Сполученими Штатами та Австралією, а Японія – з Австралією і Великою Британією та веде перегуд поо інш у угоду з Францією.

Японська військова присутність на Філіппінах має допомогти Манілі протистояти поширенню китайського впливу в Південнокитайському морі, де Пекін претендує майже на всю акваторію і зазіхає на території ряду країн Південно-Східної Азії.

У 2016 році міжнародний трибунал виніс рішення, що претензії Китаю не мають правового підґрунтя, проте Пекін відмовляється визнавати такий вердикт.


Японія не претендує на Південнокитайське море, але має окрему морську суперечку з Китаєм у Східнокитайському морі, де берегова охорона та військові двох країн неодноразово стикалися.

У грудні 2023 року Японія оголосила про найбільше посилення своїх сил самооборони з часів Другої світової війни і намагається зміцнити оборонні зв’язки з іншими країнами через стурбованість агресивною поведінкою Китаю, включаючи його тиск на Тайвань, ризики свободі судноплавства та торгові суперечки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4857. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект