НОВИНИ

08.07.2024 | В адміністрації США не можуть дійти згоди щодо запровадження санкцій проти російських танкерів - NYT
За матеріалами - The New York Times

Сполучені Штати та їхні союзники запровадили у 2022 році обмеження, спрямовані на стримуванні ціни на нафту на рівні не більш як 60 доларів за барель.


Обмеження стосуються судноплавних та страхових компаній, які не можуть мати справу з нафтою, якщо її ціна перевищує цей ліміт.

Проте невдовзі Росія знайшла обхідні шляхи, зокрема, почала використовувати для доставки нафти покупцям тіньовий танкерний флот – застарілі танкери «Совкомфлоту», які працюють без західних страховок.

Цей флот разом з альтернативними формами морського страхування дав Кремлю змогу й далі отримувати значні доходи від експорту нафти для фінансування війни проти України.


У Міністерстві фінансів США пропонують спрямувати санкції саме проти цих танкерів. Однак економічні радники в Білому домі побоюються, що це може призвести до зростання цін на нафту й подорожчання бензину у США, відтак завадити переобранню президента Джо Байдена на другий термін.

У Білому домі не завізували ці пропозиції, попри те, що Мінфін надав аналіз, відповідно до якого ризики впливу на нафтовий ринок від такого кроку є незначними.

Ця суперечка є проявом внутрішніх розбіжностей в адміністрації в питаннях політики щодо України – між Міністерством фінансів, очолюваним Джанет Єллен, та помічниками в Національній економічній раді Білого дому, директоркою якої є Лаель Брейнард.


Російський тіньовий флот нараховує приблизно 120 танкерів, 20 з яких уже перебувають під санкціями.

В аналітичних матеріалах Мінфіну пропонується накладати санкції на решту суден не відразу, а порціями, щоб звести до мінімуму вплив на ціни.

Білий дім, не коментуючи цієї суперечки, опублікував заяву старшого радника президента з питань енергетики Амоса Хохштейна.

«Наші дії щодо забезпечення дотримання енергетичних санкцій, – зазначив він, – зосереджені на тому, щоб змусити Росію, Іран та інших недобросовісних гравців заплатити високу ціну, запобігаючи при цьому стрибку цін на енергоносії, який не лише зашкодить американським споживачам, а й збільшить доходи тих самих недобросовісних гравців, яких ми намагаємося притягнути до відповідальності».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект