НОВИНИ

14.06.2024 | Україна і США підписали двосторонню безпекову угоду на 10 років
Джерело - Укрінформ

Церемонія підписання відбулася в Італії, під час зустрічі Президентів на полях саміту G7, передає власний кореспонедент Укрінформу.«Це угода про співпрацю і, таким чином, про те, як наші нації стануть сильнішими», - заявив після підписання угоди Зеленський.


За його словами, це угода про кроки, які гарантуватимуть сталий мир в Україні.

Президент США Джо Байден зі свого боку наголосив: «Міцний мир для України має бути забезпечений здатністю України захистити себе як зараз, так і стримати агресію будь-коли в майбутньому».

Він підкреслив, що Сполучені Штати допоможуть гарантувати, що Україна може зробити і те, і інше. Байден також зауважив, що США продовжать надавати зброю та боєприпаси, розширювати обмін розвідданими та проводити тренування українських військових.


«Для гарантування безпеки України обидві сторони визнають, що Україна потребує значної військової потужності, надійних можливостей та постійних інвестицій у свою оборонно-промислову базу, які відповідають стандартам Організації Північноатлантичного договору», – зауважується в тексті угоди.

У документі наголошується, що Сполучені Штати підтверджують підтримку захисту суверенітету й територіальної цілісності України на тлі посилення активності РФ на східному фронті. Крім того, сторони розглядають угоду як «підтримку мосту до можливого членства України в альянсі НАТО».

У довгостроковій перспективі в разі збройного нападу або загрози такого нападу на Україну керівництво США й України мають зустрітися протягом 24 годин, щоб обговорити реакцію та визначити додаткові оборонні потреби України.


Крім того, Сполучені Штати докладатимуть зусиль, щоби забезпечити довгострокову матеріальну підтримку, навчання та консультації, а також інші види підтримки у сфері оборони й безпеки, у тому числі для розвитку ЗСУ та стримування агресії в майбутньому.

Двостороння угода між Україною і США розрахована на десять років.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект