НОВИНИ

11.06.2024 | Росія може зберігати в Калінінградській області 100 ядерних боєголовок - Сікорський
Джерело - Укрінформ

Про це під час Конференції з відновлення України сказав у Берліні глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, передає кореспондент Укрінформу.

Як підкреслив глава польської дипломатії, історія і географія відіграють для Польщі й України першорядну роль. Він наголосив, що Росія вже 300 років намагається колонізувати Україну, утримати її у своїй сфері впливу. В Російській імперії заборонялося писати й говорити українською, а під час Голодомору 30-х років минулого століття СРСР знищив 5 млн українських селян.


“І зараз те саме відбувається на окупованих територіях”, - підкреслив глава МЗС Польщі.

Він звернув увагу, що у 200 км на північ від Варшави є російський анклав – Калінінградська область, де, на думку польської влади, “зберігається 100 ядерних боєголовок”, поруч також Білорусь, яка є близькою до РФ.


“Тобто це означає, що напад на ЄС цілком вірогідний”, - констатував Сікорський.

Він звернув увагу, що російські ракети, якими Москва обстрілює територію України, періодично порушують повітряний простір Польщі, залітаючи углиб території країни. Відтак, небезпека для цієї частини Європи є “більшою, ніж дехто про це думає”.

Сікорський також підкреслив, що російська економічна система переживає колапс, концерн “Газпром” зазнає значних збитків.

“Путін руйнує свою країну, він звертається до Бразилії і Китаю, щоб заморозити конфлікт. Це означає, що він зрозумів: своїх цілей він не досягне, йому не вдасться захопити всю Україну і зробити її колонією”,- наголосив Сікорський.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект