НОВИНИ

19.09.2023 | Трюдо звинувачує Індію у вбивстві активіста на території Канади
Джерело - Укрінформ

Про це під час виступу у парламенті заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

“Протягом останніх кількох місяців канадські безпекові служби активно розслідують правдоподібні підозри стосовно можливого зв’язку між агентами уряду Індії та вбивством громадянина Канади Хардіпа Сінгха Ніджара”, - сказав Трюдо.


Він наголосив, що вже доніс ці дані до прем’єр-міністра Індії. “Будь-яка участь іноземного уряду у вбивстві канадського громадянина на території Канади - це неприйнятне порушення нашого суверенітету. Це суперечить основоположним правилам, відповідно до яких вільні, відкриті й демократичні суспільства поводять себе”, - зазначив прем’єр-міністр.

Трюдо додав, що “ми тісно співпрацюємо й координуємося із нашими союзниками щодо цієї дуже серйозної справи”. “Я найбільш рішучим чином продовжую закликати уряд Індії до співпраці із Канадою з метою встановлення суті”, - підсумував він.

Канада оголосила персоною нон-грата високопоставленого індійського дипломата.

“Відтоді, як до цього було привернуто нашу увагу, ми керувалися трьома принципами. Перший: ми шукатимемо правду. Другий: Ми завжди захищатимемо канадців. Й третій: ми відстоюватимемо суверенітет Канади. Я донесла ці принципи до мого індійського колеги й сказала, що очікую повної співпраці Індії, аби ми докопалися до суті. Як наслідок, ми видворили з Канади високопоставленого індійського дипломата”, - сказала міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі.


Згодом вона уточнила, що мова йде про керівника канадського Крила дослідження й аналізу - іноземної розвідувальної служби Індії. “Підозри у тому, що представник іноземного уряду міг бути залученим до вбивства канадського громадянина у Канаді - не лише викликають занепокоєння, а є абсолютно неприйнятними. Якщо ці підозри будуть доведені, це стане грубим порушенням нашого суверенітету й найбільш базових правил того, як держави поводяться одна з одною”, - зауважила міністр.

Вона наголосила, що Канада “не толеруватиме жодної форми іноземного втручання”.

Канадця Хардіпа Сінгха Ніджара було вбито 18 червня цього року поблизу храму у передмісті Ванкувера. Він був одним із канадських лідерів руху за незалежність сінгхів, які проживають в Індії. Водночас, індійський уряд вважав його терористом та звинувачував у очолюванні сепаратистського угруповання бойовиків.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект