НОВИНИ

18.09.2023 | США та Ізраїль спростували повідомлення про призупинення перемовин із Саудівською Аравією
За матеріалами - Bloomberg

Раніше заснована у Лондоні саудівська газета Elaph, яка посилається на чиновників в офісі Нетаньягу, повідомила, що США поінформували Ізраїль про позицію Саудівської Аравії. Газета зазначає, що призупинення переговорів значною мірою пов'язане із заявами ультраправих ізраїльських міністрів про те, що Ізраїль не піде на поступки палестинцям в рамках будь-якої угоди з Саудівською Аравією.


Високопоставлений американський чиновник заявив, що це повідомлення не відповідає дійсності, повторивши аналогічне заперечення помічника прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу.

США, Саудівська Аравія та Ізраїль ведуть складні переговори, в ході яких Вашингтон запропонував би Ер-Ріяду гарантії безпеки, саудівці нормалізували б відносини з Ізраїлем, а Ізраїль вжив би заходів, спрямованих на збереження можливості створення палестинської держави.

Враховуючи правий характер правлячої коаліції Нетаньягу, є широко поширеною думка, що палестинська частина переговорів буде однією з найскладніших. Нетаньягу неодноразово заявляв, що не зробить жодних кроків, які б поставили під загрозу безпеку Ізраїлю.


Цього тижня Нетаньягу має зустрітися з президентом США Джо Байденом у Нью-Йорку на відкритті Генеральної асамблеї ООН. Процес нормалізації відносин із Саудівською Аравією, а також занепокоєння щодо Ірану є центральними питаннями їхнього порядку денного, сказав Нетаньяху в коментарях перед від'їздом з Ізраїлю в неділю пізно ввечері.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9658. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект