НОВИНИ

03.06.2023 | Дуда вирішив змінити скандальний закон про розслідування російських впливів у Польщі
Джерело - Укрінформ

Про це Дуда повідомив під час брифінгу для ЗМІ у п’ятницю у Варшаві.

Головна пропозиція президента РП стосується того, що у спеціальній Державній комісії з розслідування російських впливів у Польщі в 2007-2022 роках не буде політиків, а лише експерти. Інші зміни президента стосуються того, що апеляції на рішення суду направлятимуться не до адміністративного, а до апеляційного суду. Він пропонує, щоб комісія не приймала жодного іншого рішення, крім того, що визначена особа не гарантує належного виконання діяльності в інтересах польського суспільства.


Президентський законопроєкт у п’ятницю було відправлено на розгляд Сейму Польщі.

Як інформувалося, президент Польщі Анджей Дуда нещодавно підписав закон про створення Державної комісії з розслідування російських впливів у Польщі у 2007-2022 роках, відправивши після цього цей закон на розгляд Конституційного суду. Він також закликав розслідувати питання російських впливів на європейському рівні.


Польські опозиційні сили виступали проти створення комісії у такому вигляді, підкреслюючи, що вона буде інструментом тиску і переслідування опозиції. Маршалок Сенату Польщі Томаш Гродзький заявив, що це рішення Дуди є “cкандальним та ганебним” і загрожує демократичному функціонуванню Польщі. Свої застереження щодо цього закону висловлювали також Єврокомісія і Держдепартамент США.

14 квітня Сейм схвалив закон про створення Державної комісії з розслідування російських впливів у Польщі в 2007-2022. Згодом, 11 травня, Сенат, в якому більшість має опозиція, проголосив проти його прийняття. Проте, 26 травня Сейм подолав вето Сенату.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2953. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект