НОВИНИ

26.05.2023 | ЄС сподівається, що Китай спонукає Росію до виведення всіх військ з України
За матеріалами - Укрінформ

«Заступник генерального секретаря Мора привітав візит спеціального посланника в Європу, особливо до Києва, а також нещодавнє залучення (до врегулювання – ред.) в Україні, в тому числі на рівні лідерів, хоча це відбулося більше ніж через рік після початку протиправної російської агресії. Сторони обговорили агресивну війну Росії проти України та шляхи для досягнення справедливого та стійкого миру», - йдеться у повідомленні.


Зокрема, представник Європейської служби зовнішніх дій заявив, що Росія несе цілковиту відповідальність за агресію проти України, що є ключовим викликом для регіональної та глобальної стабільності, безпеки й добробуту. Він підкреслив, що Україна скористалася своїм правом на самооборону, і Європейський Союз має рішучий намір підтримувати її.

Мора зауважив, що відновлення справедливого та тривалого миру в Україні відповідно до міжнародного права має для ЄС життєво важливе значення. За його словами, будь-які значущі кроки до завершення російської злочинної агресії проти України мають бути здійснені відповідно до головних положень Статуту ООН. Євросоюз очікує, що Китай як постійний член РБ ООН гратиме конструктивну роль та скористається всіма можливостями для дотримання Статуту ООН і міжнародного права.


«ЄС сподівається… що Китай наголошуватиме на необхідності поважати принципи суверенітету, незалежності та територіальної цілісності, зупинити кровопролиття та невибіркові обстріли мирного населення шляхом негайного та безумовного виведення всіх (російських - ред.) сил та військового обладнання з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - указується в повідомленні.

Як зазначається, обидві сторони погодилися підтримувати контакти та продовжувати роботу для пошуку шляхів до стійкого миру в Україні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект