НОВИНИ

23.11.2022 | США дозволили поставки нафти з РФ до Японії та низки країн Європи
За матеріалами - Korrespondent

Міністерство фінансів Сполучених Штатів видало ліцензії на здійснення транзакцій з постачання сирої нафти з Росії до Японії, Болгарії, Хорватії та низки країн ЄС. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну США.

В оприлюднених документах наголошується, що до 30 вересня 2023 року США дозволяють транзакції, пов'язані з морськими перевезеннями сирої нафти до Японії із проекту Сахалін-2.

Згідно з генеральними ліцензіями Мінфін Штатів погодив операції з постачання російської нафти до Болгарії, Хорватії та низки країн ЄС без виходу до моря.

Повідомляється, що обмежувальні заходи не поширюються на дії, які "потрібні для реагування на надзвичайні ситуації на судах, пов'язані зі здоров'ям або безпекою команди, захисту навколишнього середовища, включаючи безпечну стоянку в доці або якірну стоянку, терміновий ремонт або рятувальні операції".

Згідно з документом, американська влада не перешкоджатиме розвантаженню російської нафти, якщо це "необхідно для реагування на надзвичайну ситуацію на судні".

Також стеля цін на нафту з РФ не застосовуватиметься у разі суттєвої її переробки за межами країни.

Країни Заходу розраховують узгодити і встановити граничну ціну на нафту, що експортується Росією, "після технічного навчання", йдеться в оприлюднених документах Міністерства фінансів США.

Нагадаємо, що в ЄС мають намір пом'якшити санкції проти нафти РФ. Так, Брюссель пропонує ввести 45-денний перехідний період, а також пом'якшити санкції щодо суден, які транспортуватимуть російську нафту дорожче за встановлену ціну.

Раніше повідомлялося, що США 23 листопада оголосять про запропоновану ціну послам ЄС і якщо ті погодяться, то її оголосять того ж вечора.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект