НОВИНИ

22.09.2022 | Боррель скликав зустріч міністрів країн ЄС для обговорення погроз путіна
Джерело - УКРІНФОРМ

«Сьогодні ввечері, одразу після того, як я почув слова пана путіна, я скликаю позачергову спеціальну неформальну зустріч міністрів закордонних справ Європейського Союзу з метою узгодити спільну лінію, - сказав він. - Ми не злякаємося й продовжимо нашу цілковиту підтримку українського суверенітету й демократії і далі працюватимемо над тим, щоб ця війна припинилася якнайшвидше».


Він уточнив, що відповідні заходи мають бути вжиті до того, «як ми зіткнемося з більшими викликами й загрозами».

Те, що сьогодні оголосив президент путін, зазначив Боррель, є ще однією серйозною ескалацією неспровокованої війни, яку він розпочав проти України.

«Схоже, що він говорить у паніці та відчаї. путін погіршує провальну стратегію», - сказав високий представник ЄС, підкисливши, що загрозою застосування ядерної зброї путін намагається залякати Україну й усі країни, які її підтримують.

«Але йому це не вдасться. Він зазнав невдачі і зазнає її знову», - додав Боррель.


Погроза ядерною зброєю - це реальна небезпека для всього світу, і міжнародне співтовариство має відреагувати на цю загрозу, підкресли він.

«Можливо, це збіг обставин, але особливо обурливо чути такі погрози під час Генеральної Асамблеї ООН, коли світова спільнота об'єднується для роботи над досягненням миру і прогресу... путін вкотре демонструє, що повністю нехтує міжнародними нормами, правилами і принципами», - зауважив він.


Він наголосив, що наміри анексувати окуповані території та спроби провести там «бутафорські» референдуми не змінять правового статусу цих територій.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект