НОВИНИ

15.09.2020 | Міжнародні навчання "Об’єднані зусилля-2020" стартують 22 вересня – Генштаб ЗСУ
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це під час брифінгу розповів начальник Головного управління доктрин та підготовки Генштабу ЗСУ генерал-майор Олексій Таран, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, метою навчання є нарощування оперативних спроможностей органів військового управління ЗСУ та органів управління інших складових сил оборони, здійснення ефективного управління військами і силами в ході ведення операції. Навчання будуть проведені на єдиному оперативно-стратегічному фоні, які наближені до імовірного характеру розвитку воєнно-політичної обстановки навколо України.

Таран повідомив, що протягом 2020 року органи військового управління провели організаційні заходи для переходу на J-структуру за аналогією системи управління країн-членів НАТО та провели комплекс заходів з підготовки штабних тренувань.

«У ході стратегічного командно-штабного навчання органи військового управління розгортаються на пунктах управліннях вже в нових J-структурах. Це навчання стане контрольним заходом для перевірки нової системи управління. Ми можемо реально переконатись в правильності обраного шляху і перебудови в частині що стосується переходу на J-структури», - розповів начальник управління.


Він додав, що під час навчання будуть перевірені системи зв’язку, розвідки, отримання інформації та обмін нею, як між органами управління Збройних сил, так і між силами і засобами країн-членів НАТО. Це дозволить визначити нинішній рівень систем зв’язку та обміну даними в українській армії та зробити висновки, що ще необхідно зробити, як переоснастити ЗСУ, щоб досягти повної взаємосумісності з міжнародними партнерами.

Представник Генштабу відзначив, що вперше до проведення стратегічного командно-штабного навчання будуть залучені військові підрозділи Збройних сил країн-членів НАТО (США, Велика Британія) для спільного виконання навчально-бойових завдань, радники представництва НАТО в Україні, представники Офісу зв’язку НАТО в Україні, також інструктори, військові радники, спостерігачі від США, Великої Британії, ФРН, Литовської Республіки та Республіки Польща. Загалом за проведенням навчань будуть спостерігати до 200 іноземних інструкторів, військових радників та спостерігачів», - повідомив Таран, додавши, що їх робота буде організована не лише у військових частинах, підрозділах, штабах тактичного рівня, а й на пунктах управління стратегічного та оперативного рівнів.

Таран поінформував, що до навчань буде залучено понад 100 військових частин, підрозділів всіх родів, видів військ та спеціальних військ ЗСУ. Участь в навчаннях візьмуть близько 12 тисяч осіб та 700 одиниць озброєння та військової техніки.

Планом практичних дій передбачено проведення навчань в форматах командно-штабних, тактичних, тактико-спеціальних, льотно-тактичних навчань, в тому числі з бойовою стрільбою. Вони пройдуть на загальновійськових, бригадних полігонах, на визначених ділянках місцевості, а також в Чорноморській та Азовській морських операційних зонах та їх повітряному просторі, розповів начальник управління.

У ході навчання будуть відпрацьовані завдання механізованими, десантно-штурмовими, аеромобільними військовими частинами щодо ведення стабілізаційних, оборонних, контр наступальних, рейдових, пошуково-рятувальних, десантно-штурмових дій з відповідними етапами бойової стрільби.

Частини та підрозділами Ракетних військ і артилерії відпрацюють питання підготовки та умовного нанесення вогневого ураження противника, в тому числі з залученням ракетного комплексу «Нептун». Також передбачено виконання поодиноких та групових ударів комплексу залпового вогню «Вільха».

Частини та підрозділи територіальної оборони відпрацюють питання з оборони та охорони державного кордону, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними збройними формуваннями. Частинами зенітно-ракетних військ Повітряних сил та Протиповітряної оборони Сухопутних військ буде відпрацьовано прикриття угруповань військ від ударів засобів повітряного нападу противника та проведення практичних пусків ЗРК «С-300», «Бук М1», «С-125», «Корсар».

Таран зауважив, що частинами авіації Повітряних сил, армійської авіації Сухопутних військ та Морської авіації буде здійснюватися авіаційне прикриття, знищення засобів повітряного нападу противника, нанесення реальних та умовних бомбо-штурмових ударів, застосування ударного БПЛА «Байрактар» з проведенням практичного бомбометання.

Стосовно завдань для ВМС, то за його словами, корабельними угрупованнями буде відпрацьовано здійснення охорони пунктів базування, недопущення блокування портів, ведення мінно-загороджувальних дій, висадки морського десанту на необладнане узбережжя в умовах панування противника в морі та повітряному просторі тощо. Крім того, силами і засобами Нацгвардії України відбудеться відпрацювання питань боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, ведення стабілізаційної операції.

Таран також повідомив про участь міжнародних партнерів в навчаннях та залучення підрозділів і тактичних груп ЗС НАТО для спільних дій в ході відпрацювання навчально-бойових завдань.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект