НОВИНИ

17.01.2019 | У Росії відповіли на претензії США щодо ракет
За матеріалами - Кореспондент

У Москві не розуміють, чи хоче Вашингтон зламу угоди за Договором про ракети середньої і меншої дальності або має намір спільно працювати над його збереженням, а претензії американської сторони до Росії за договором провокаційні і некоректні. Про це в четвер, 16 січня, заявив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков.

"Нам незрозуміло, в чому суть нинішньої позиції США: чи хочуть колеги у Вашингтоні, щоб ми працювали в напрямку збереження договору або вони все-таки остаточно прийняли рішення про те, що слідом за припиненням виконання договору - про що вони сказали нам виразно, конкретно і прямо в ході минулих консультацій, буде вихід з Договору - офіційний і повний. Нам незрозуміло, яка лінія США в цьому питанні", - сказав Рябков.

Він наголосив, що для Росії "залишається відкритим питання, як США збираються вирішити проблеми, пов'язані з нашими претензіями до Вашингтона щодо виконання ДРСМД".

"Тому ставити перед нами питання про те, як Росія збирається виконати договір, було б з американської сторони, щонайменше, некоректно, а, називаючи речі своїми іменами, провокаційно", - заявив заступник глави МЗС РФ.

Він також заявив, що США досі не надали Москві пояснення, чому вони вважають, що ракета системи 9М729 порушує ДРСМД.

"Ми договір виконуємо в повному обсязі, без вилучень, без винятків, без відхилень від вимог, наша система 9М729 ніколи не випробовувалася на дальність, заборонену договором. Ми не бачимо інших причин, за якими б США висунули б нам претензії щодо договору, а конкретно щодо цієї системи США виявилися нездатні надати нам предметну конкретну інформацію про те, з якої причини вони зробили висновок, що ця ракета не відповідає вимогам договору", - сказав Рябков.

Заяви Вашингтона про невиконання Росією договору він назвав фейками.

Заступник голови МЗС РФ зазначив, що США повинні забезпечити "виживання" Договору про ракети і виконати свою частину зобов'язань щодо документу, інакше відповідальність за його злам ляже на них. "Якщо вони до цього не готові, якщо ми будемо і далі спостерігати прагнення перекласти всю ситуацію з хворої голови на здорову, то ми, природно, зробимо висновок про те, що для США ДРСМД не потрібен, він сплутує США "по руках і ногах" в частині розвитку подібних систем", - сказав Рябков.

Він нагадав, що ці системи "у багатьох країнах вже розгорнуті і вже розвиваються".

За словами заступника міністра, питання "в більшій мірі пов'язане з якимись перевагами США щодо їхніх власних військових пріоритетів в світі, не згадуючи Росію".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект