НОВИНИ

21.03.2018 | Україна розірвала економічний договір з РФ
За матеріалами - Кореспондент

Кабінет Міністрів розірвав програму економічного співробітництва з Росією, розраховану на 2011 - 2020 роки. Про це сьогодні, 21 березня, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду.

Кабмін, зокрема, зупинив дію цього документа, а також доручив Міністерству закордонних справ України в установленому порядку поінформувати уряд Росії.

Ще 7 червня 2011 року колишні на той час прем'єр-міністри Росії Володимир Путін і України Микола Азаров підписали Програму економічного співробітництва двох країн на 2011 - 2020 роки.

Програма економічного співробітництва являє собою документ, що відображає сукупність узгоджених поглядів Росії та України на перспективи їх довгострокової взаємовигідної співпраці в економічній сфері як рівноправних незалежних держав-партнерів. У Програмі розглядалися цілі і засоби розвитку російсько-українського економічного співробітництва, його основні напрями та пріоритетні галузі, а також очікувані результати.

Основні напрямки співробітництва: вдосконалення режиму вільної торгівлі товарами та захисту прав інвесторів, формування інтегрованої системи платіжно-розрахункових операцій, забезпечення вільного пересування громадян, співпраця у сфері технічного регулювання, інновацій та наукових досліджень, прикордонне та міжрегіональне співробітництво, військово-технічне співробітництво і співпрацю у сфері конкурентної політики.

Пріоритетна співпраця передбачалася в таких галузях: вуглеводнева енергетика, електроенергетика, ядерна енергетика, авіаційна промисловість, космічна промисловість, суднобудування, агропромисловий комплекс, транспорт і логістика та курортно-рекреаційний комплекс. Крім того, пріоритетним визначалося співробітництво в соціально-гуманітарній сфері.

Ключовими цільовими показниками обсягів взаємного співробітництва, які передбачалося досягти за результатами виконання програми, були: підвищення обороту двосторонньої торгівлі товарами, в середньому, не менше ніж на 10-15% в рік (у фізичних обсягах); підвищення обороту двосторонньої торгівлі послугами, в середньому, не менше, ніж на 12-15% в рік; підвищення частки торгівлі несировинними товарами, а також послугами з третіми країнами; підвищення обсягу взаємних інвестицій, в середньому, не менше, ніж на 15-20% в рік; підвищення випуску підприємств із взаємними інвестиціями не менше, ніж у п'ять разів, до 2020 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8012. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект