НОВИНИ

24.11.2017 | Австралія б'є на сполох через балістичні ракети в Південній Азії
Джерело - The Australian

Це значно зменшує її власний наявний оборонний потенціал, одночасно створюючи можливість нападів із значними людськими жертвами проти країн із західними цінностями у Південно-Східній Азії.

“Зростає якість та кількість ракетних сил в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи балістичні ракети. Ми бачимо більше підводних човнів та передових бойових літаків”, - цитує видання нову “Білу книгу” зовнішньої політики Австралії.

У цьому контексті згадано й Північну Корею, з акцентом на необхідності захисту розгорнутих сил від низки повітряних та ракетних загроз.

“Австралія тримає під ретельним оглядом можливу загрозу міжконтинентального балістичного ракетного нападу”, - йдеться у документі.

З оборонної точки зору у “Білій книзі” фіксуються численні виклики Австралії, включаючи загрозу тероризму у Південній Азії, важливість підтримання міцного союзу з США, зміцнення безпекових взаємин з такими країнами, як Японія, Індія та Індонезія, роль Китаю у Південно-Китайському морі.

Однією з основних загроз вважається посилення військової модернізації, що призвело до збільшення кількості регіональних сил, здатних проводити операції широкого спектру дій протягом наступних 20 років. Серед інших загроз окреме місце відводиться прихильникам поширення Ісламської держави у регіоні. Окрім того зазначається, що, хоча уряд і вважає, що, Ісламська держава та її послідовники становлять найвищу загрозу для Австралії, Аль-Каїда, її філії та інші терористичні групи в Афганістані, Сирії та Північній Африці теж є серйозною загрозою.

Центральною складовою оборони Австралії визначено альянс зі Сполученими Штатами. На користь цього свідчить доступ до високотехнологічного військового оснащення, який надає альянс, і важливість збереження присутності США у Північній Австралії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект