НОВИНИ

25.06.2017 | У Трампа дискутують про вихід з ракетного договору з Росією
Джерело - УНІАН

В адміністрації президента США Дональда Трампа розгортається серйозна дискусія про можливий вихід країни з договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД), укладеного ще в часи СРСР, який продовжував працювати з Росією.

Конгресмен і голова комітету з ядерних озброєнь Майк Роджерс заявив, що для США безвідповідально продовжувати дотримуватися договору, "коли один з учасників вже давно відійшов від нього", передає Politico. Водночас, на думку деяких членів адміністрації США, такий крок може спровокувати повномасштабну гонку озброєнь.

У свою чергу, голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив, що Росія у разі виходу США з ДРМСД буде робити висновки. Якщо вихід буде використовуватися для нового нарощування озброєння або розміщення ракет у Європі, Москва "дивитися крізь пальці не буде" і вживатиме заходів у відповідь, наголосив він.

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності був підписаний у 1987 році президентом СРСР Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом. Згідно з документом, обидві сторони не можуть випробовувати й розгортати крилаті, а також балістичні ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 кілометрів) і меншої (від 500 до 1000 кілометрів) дальності. Як повідомляв УНІАН, 8 березня в Пентагоні звинуватили Росію в порушенні договору про ракети середньої і меншої дальності.

Детальніше: https://www.unian.ua/world/1994779-u-trampa-diskutuyut-pro-vihid-z-raketnogo-dogovoru-z-rosieyu-politico.html


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект