06.02.2009 | Зволікання з ухваленням законопроекту США щодо економічних стимулів обернеться тривалою і глибокою рецесією - Барак Обама
Джерело - УКРІНФОРМ
Зволікання із ухваленням законопроекту США щодо економічних стимулів обернеться тривалою і глибокою рецесією для американської економіки. Про це в черговий раз попередив конгресменів та американських громадян президент США Барак Обама. Своє бачення можливих наслідків бездіяльності законодавців він виклав на сторінках сьогоднішнього номера столичного видання The Washington Post.
"Кожен день зволікань із заходами, що змусять економіку розвиватися в іншому напрямі, все більше людей втрачають роботу, заощадження та житло. Якщо нічого не зробити зараз, ця рецесія затягнеться на роки", - наголосив глава Білого дому. У такому разі, за прогнозами президента, економіка країни втратить ще 5 млн робочих місць, а рівень безробіття вимірюватиметься двозначними числами.
Барак Обама закликав конгресменів консолідувати зусилля та прийняти законопроект, що дасть змогу реалізувати урядовий план з відновлення економічного зростання. За його допомогою глава держави сподівається "створити чи зберегти понад 3 млн робочих місць упродовж наступних двох років, зменшити податки для 95% населення, стимулювати витрати для бізнесу та рядових американців, вжити кроків для зміцнення країни на майбутні роки". Він вважає розроблений пакет не короткостроковим планом дій, а стратегією для розвитку країни у сферах відновлювальної енергетики, охорони здоров'я та освіти.
Глава Білого дому відкинув аргументи республіканців, що для ефективного стимулювання економіки необхідно запровадити додаткове зменшення податків. Він назвав цей підхід "однобоким" і таким, що не враховує потреби сьогодення. "Ми надто довго йшли цим шляхом. І саме тому медичне обслуговування зростає в ціні швидше, ніж інфляція. Залежність від імпорту нафти загрожує розвиткові нашої економіки та безпеці країни. Наші діти навчаються в школах, які не дають їм необхідних знань", - зазначив президент.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, глава держави неодноразово звертався до Конгресу із закликом прийняти законопроект щодо оздоровлення економіки в найкоротші строки. Палата представників схвалила рішення про виділення з державного бюджету 819 млрд доларів США, однак жоден республіканець не підтримав цей документ.
Уже кілька днів точаться запеклі дебати щодо законопроекту і в Сенаті. Урядовий план увібрав надзвичайну кількість статей та потребує майже 900 млрд доларів США, що не влаштовує представників Республіканської партії. Вони наполягають на детальному перегляді законопроекту й не поспішають підтримувати документ при обговоренні та голосуванні у верхній палаті Конгресу США.