ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

03.12.2008 | Міністри закордонних справ країн НАТО вирішили не розглядати питання щодо ПДЧ для України і Грузії, але висловилися за підвищення рівня співпраці з обома країнами
Джерело - УКРІНФОРМ

Міністри закордонних справ НАТО, які зустрілися сьогодні в Брюсселі в рамках засідання Північноатлантичної Ради, не прийняли жодного рішення щодо надання ПДЧ Грузії і Україні. Водночас, вони підтвердили принципи щодо відносин з обома країнами, продекларовані Бухарестським самітом НАТО у квітні поточного року, а також погодилися підвищити рівень двосторонньої співпраці з Україною та Грузією. Про це сьогодні у Брюсселі заявив Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер на прес-конференції за підсумками першого дня засідання Північноатлантичної Ради.


Схеффер зауважив, що обидві країни досягли великого прогресу, але обидві мають попереду ще великий обсяг роботи, яку потрібно виконати.


"Можу сказати, що союзники дійшли згоди з двох головних питань. Перше: всі елементи рішень стосовно України і Грузії, прийняті главами держав і урядів країн НАТО в Бухаресті, залишаються незмінними. Україна та Грузія одного дня стануть членами НАТО, якщо вони того бажатимуть і, важливо додати, коли вони відповідатимуть усім стандартам НАТО. По-друге: НАТО надаватиме подальшу підтримку обом країнам в імплементації необхідних реформ, які вони мають здійснити на шляху до членства в Альянсі", - сказав Схеффер.


За його словами, в центрі цієї співпраці будуть Комісія НАТО-Україна, яка діє на основі Хартії НАТО-Україна, а також нещодавно утворена Комісія НАТО-Грузія. Міністри закордонних справ вирішили також посилити офіси зв'язку та інформації НАТО в Києві та Тбілісі.


"Без жодних передбачень щодо подальших можливих рішень про ПДЧ ми розвиватимемо, або, точніше, вони (Україна і Грузія - авт.) самотужки розроблятимуть так звані щорічні національні програми для просування власних реформ. Іншими словами, ми маємо намір підвищити значення комісій НАТО-Україна та НАТО-Грузія та максимізувати нашу допомогу", - зауважив Генсек Альянсу. Він повідомив також, що згадані питання будуть додатково обговорені завтра на засіданні відповідних Комісій за участю міністрів країн НАТО та керівників зовнішньополітичних відомств України та Грузії.


Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу щодо подальшої долі ПДЧ для України, Схеффер зауважив, що цей документ "нікуди не зник" і залишається чинним. Але головним елементом двосторонньої співпраці між НАТО, з одного боку, та Україною і Грузією - з іншого, будуть саме новоутворені щорічні національні програми, які не виключають етап ПДЧ, але здатні самотужки відігравати важливу роль у просуванні реформ. У випадку з Україною, за словами Схеффера, ці програми грунтуватимуться на вже існуючих річних Цільових планах співробітництва.





USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4130. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект