ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

02.12.2008 | Рішення глав МЗС країн НАТО щодо України не матиме принципових відмінностей від рішень Бухарестського саміту
Джерело - Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

Рішення, яке приймуть міністри закордонних справ країн НАТО стосовно готовності України і Грузії приєднатися до ПДЧ, не матимуть принципових відмінностей від тих, які були прийняті главами держав та урядів Альянсу під час зустрічі у Бухаресті у квітні поточного року. Про це сьогодні у Брюсселі під час прес-конференції заявив речник НАТО Джеймс Аппатурай.



За словами Аппатурая, 2 грудня буде зроблено першу оцінку прогресу, якого Україна і Грузія досягли у підготовці до виконання Плану дій щодо членства. 3 грудня відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО, в якому має взяти участь міністр закордонних справ України Володимир Огризко.



Коментуючи можливі результати майбутньої зустрічі, Джеймс Аппатурай зауважив, що на сьогодні є очевидними два моменти. По-перше, союзники по Альянсу знову висловлять твердий намір підтримувати Грузію та Україну у здійсненні внутрішніх реформ, які наближають їх до стандартів НАТО та роблять ближчими до Альянсу. По-друге, будь-які рішення або резолюції, які прийматимуть міністри, будуть повністю відповідати викладеним у Бухаресті принципам, які залишаються незмінними.



Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи можливе входження України і Грузії до Альянсу без виконання Плану дій щодо членства, Джеймс Аппатурай нагадав, що ПДЧ був введений у 1999 році. Перші три країни Вишеградської групи - Польща, Угорщина та Чеська Республіка приєдналися до НАТО без виконання ПДЧ. Але, саме спираючись на досвід цих держав, ПДЧ був розроблений і був обов'язковим до виконання всім іншим країнам. Таким чином, на сьогодні існуюча процедура передбачає виконання країнами- кандидатами Плану дій щодо членства.



Водночас Джеймс Аппатурай підкреслив: "Ніхто не може сьогодні казати що вже завтра Україна і Грузія можуть стати членами НАТО, для цього обидві країни повинні здійснити великий обсяг реформ, щоб відповідати стандартам НАТО. При цьому ці реформи окремі для кожної з двох країн. Коли відбудеться майбутнє членство на це запитання ніхто не може дати відповідь, оскільки майбутнє не можна передбачити".


 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект