ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

06.10.2008 | Відчуття економічного колапсу об'єднує
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейські країни-члени «великої вісімки» прагнуть якнайтісніше узгоджувати дії з підтримки ослаблених банків у Європі. Водночас, від створення спільного «фонду допомоги» на кшталт американського - відмовляються.


Кожен уряд буде втручатися у ситуацію власними методами і засобами, «але узгодженим чином», сказав французький президент Ніколя Саркозі у суботу після зустрічі керівників чотирьох країн у Парижі. Виходячи із цього, Німеччина, Франція, Італія і Велика Британія перевірять правила балансів для європейських банків, а також ініціюють кризовий саміт «великої вісімки». Федеральний канцлер Анґела Меркель назвала зустріч внеском «до стабільності нашої фінансової системи».


 Не встигла ще завершитися зустріч, як стало відомо, що спроба влади і приватного капіталу Німеччини врятувати від краху мюнхенський іпотечний банк Hypo Real Estate Group шляхом надання 35 мільярдів євро для рефінансування його діяльності - провалилася. У заяві банку говориться, що «рятувальний пакет», розроблений урядовими експертами і консорціумом приватних банків, у даний час відкликаний. При цьому конкретні причини відкликання не називаються. Незрозуміло, чи вплинули на це якимось чином дискусії між лідерами чотирьох країн Євросоюзу в Парижі.


Тим часом, новий британський міністр економіки Пітер Мандельсон засудив дії держав поодинці. Як заявив колишній єврокомісар в інтерв’ю газеті «Санді Телеграф», державні гарантії банківських вкладів, ухвалені Грецією та Ірландією, можуть призвести до викривлень на ринку. «Криза небезпечна тим, що може спричинити нову хвилю економічного націоналізму». «Дії під час фінансової кризи повинні узгоджуватися на міжнародному рівні і вживатися спільно»,- підкреслив Мандельсон.


 


Згідно з домовленостями, досягнутими у Єлисейському палаці в суботу, у період кризи заради захисту європейської банківської системи дозволено, в крайніх випадках, перевищувати максимально допустиму державну заборгованість. Хоча наявний «пакт стабільності» і передбачає ліміт боргового вантажу - 3 відсотки від ВВП, однак в екстрених випадках має існувати гнучкість, повідомив Саркозі.


 


Як пояснив президент Франції, учасники саміту не переслідували такої мети як створення спільного «рятувального фонду». За його словами, ідею виділення 300 мільярдів євро на підтримку банків відхилила, у першу чергу, Німеччина. Йдучи назустріч побажанням Німеччини, було вирішено, що кожна країна захищати свої банки «власними  засобами», додав Ніколя Саркозі. Аргументуючи свою позицію, канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що влада повинна брати відповідальність на себе в таких ситуаціях, але  і ті, хто спричинив цю кризу, "повинні теж зробити свій внесок".


Французький лідер не забув нагадати, що міні-саміт у Парижі не був заходом Європейського Союзу, а слугував підготовці зустрічі восьми економічно найрозвиненіших держав -  «великої вісімки». Саміт найбільш вражених банківською кризою держав щодо перегляду чинної фінансової системи світу відбудеться у найближчі тижні або місяці, повідомив Саркозі.


 


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект