ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

15.09.2008 | Євроатлантичні тенденції-2009: цифри і факти
Джерело - Європейський простір

Громадська організація «Німецький Фонд Маршалла у США» оприлюднила результати проведеного в червні нового дослідження «Трансатлантичні тенденції». Цього разу воно торкалося, зокрема, ставлення американців та європейців до кандидатів на посаду президента США, а також до проблем енергетичної залежності, глобальних змін клімату, тероризму. Не оминули автори досліджень і ситуації в Росії чи Афганістані.


Автори нового дослідження насамперед відзначають, що за останній рік керівництва президента США Джорджа Буша американські та європейські політики дотримувалися прагматичного тону. Вони відмовилися від суперечок навколо Іраку, натомість зосередилися на співпраці, що торкається таких спільних викликів, як Афганістан, Іран і світова економіка.


Коротко про деякі конкретні результати досліджень. Приміром, 47 відсотків європейців вважають, що у разі обрання Барака Обами на посаду президента США стосунки між Америкою та Європою поліпшаться. Якщо ж оберуть Джона МакКейна, то не зміняться – так вважає 49 відсотків опитаних. Зате майже 70 відсотків європейців хотіли б бачити президентом США Обаму і лише 26 МакКейна.


І американці, і європейці погоджуються, що головними пріоритетами майбутнього американського президента та європейських лідерів мали би бути міжнародний тероризм і світові економічні проблеми.


84 відсотки американців і 72 відсотки європейців найбільше побоюються ролі Росії в постачанні зброї країнам Близького Сходу. По обидва боки Атлантики серйозно занепокоєні тим, як Росія ставиться до своїх найближчих сусідів.


У порівнянні з американцями європейці схильніші до того, щоб надавати безпекову допомогу сусіднім демократіям, таким як Україна чи Грузія, а також посилити підтримку демократичних сил у Росії. Американці ж, навпаки, хотіли б обмежити співпрацю з Росією в міжнародних організаціях.


НАТО має все більше підтримки


Варті уваги дослідження щодо НАТО. 57 відсотків європейців вважають, що Північноатлантичний Союз важливий для безпеки їхніх країн.


У порівнянні з минулим роком, цей показник зріс на чотири відсотки. Зростання підтримки НАТО автори дослідження виявили у 8 з 12 країн, у яких проводили опитування. Вперше від 2002 року зупинилася тенденція падіння підтримки НАТО в Німеччині та Польщі. У Франції ця підтримка повернулася на рівень 2002 року.


Дуже різняться думки американців та європейців щодо необхідності ведення бойових операцій проти талібів в Афганістані – 76 проти 43 відсотків.


І ще такі факти. 40 відсотків опитаних турків вважають, що їхня країна мала б діяти у міжнародних справах самостійно. 20 відсотків вважають, що Туреччині належить співпрацювати з ЄС, 11 – із країнами Близького Сходу, 3 – зі Сполученими Штатами і лише 1 відсоток – за співпрацю з Росією.


Детальніше з результатами дослідження Німецького фонду Маршалла у США можна ознайомитися тут: http://www.transatlantictrends.org/


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект