ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

11.06.2004 | Україна погрожує відхилити новий договір з ЄС
Джерело - EUobserver - 11.06.2004

Україна погрожує відхилити новий договір з ЄС


Київ заявив, що він готовий відкинути частину “Політику сусідства ЄС”, якщо новий договір між Україною та ЄС не встановить більш тісні зв’язки між двома сторонами.


Новий договір передбачав встановлення нових рамок відносин з ЄС на період наступних трьох років. Цей договір розглядається як частина Європейської політики сусідства ЄС, яка окреслює відносини з країнами, що межують з Європейським Союзом, але не передбачає безпосередньої перспективи членства. Відкидання запропонованого договору може також розглядатися як дошкуляння про-європейськи налаштованим силам всередині країни, особливо після нещодавних відставок двох впливових фігур в українському уряді, які захищали європейський, а не московський шлях розвитку.


В той самий час, український посадовець повідомив, що Київ не хоче повністю відкинути “Політику сусідства” в цілому, але наполягає на підкресленні особливої важливості Спільного Плану дій в якості доповнення до існуючих угод.


Багато оглядачів розглядають дану погрозу як свого роду торг напередодні фінальних дискусій, але при цьому висловлюється ствердження, що Україна такою позицією заганяє себе в кут.


Одночасно з цим, країни-члени ЄС не дають Європейській Комісії мандату на схвалення такого договору і перебувають в стані розколу щодо політики по відношенню до України. Бельгія, Франція, Люксембург та Нідерланди перебувають в опозиції до більш глибокої інтеграції з Україною, передбачаючи в схваленні такого договору гарантію для подальшого розширення ЄС.


Але Польща серйозно тисне на партнерів, вимагаючи, щоб двері в ЄС залишалися відкритими. Великобританія, Скандинавські країни, Італія та країни Балтії також виступають за більш тісні та взаємокорисні зв’язки, хоча з різним ступенем співробітництва.


Міністри закордонних справ країн ЄС, які збираються на засіданні в Люксембурзі в понеділок 14 травня, будуть обговорювати свою політику напередодні чергового раунду переговорів ЄС-Україна, який відбудуться 15 червня.USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект