ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

20.03.2008 | Сьогодні - п'ята річниця початку війни в Іраку
За матеріалами - РІА Новости, Korespondent

Сьогодні минає 5 років з дня початку війни в Іраку. Незважаючи на свою тривалість, світова громадськість так і не дала однозначної оцінки кампанії коаліційних військ на чолі зі США.



У той час, коли Джордж Буш позитивно оцінює військову кампанію, на вулицях Вашингтона проходять акції протесту проти присутності американських військ в Іраку.


Статистика


З початку вторгнення в 2003 році американці втратили 3988 військовослужбовців убитими, ще більше 29 тисяч одержали поранення різного ступеня важкості. В Іраку зараз під зірково-смугастим прапором служить більше 150 тисяч людей.


Число загиблих солдатів коаліційних військ: 175 британських солдатів, 33 з Італії, 22 з Польщі, 18 з України, 13 з Болгарі, 11 з Іспанії, 7 з Данії, 5 із Сальвадору, 4 зі Словаччини, 2 з Естонії, по 3 з Латвії й Румунії, по 2 військовослужбовців з Австралії, Нідерландів, Естонії й Таїланду, а також по 1 військовослужбовцю із Чехії, Фіджі, Угорщини, Казахстану й Південної Кореї.


За інформацією Пентагона, на кінець грудня 2007 року загальні витрати США на війну в Іраку становили 406,2 мільярди доларів.


За підрахунками проекту Іraq Body Count на 7 лютого 2008 року в Іраку загинуло від 81 020 до 88 466 мирних жителів.


Пряма мова


Війна в Іраку була правильним рішенням, а "швидкість, точність і блискуче виконання військової кампанії буде багато років вивчатися військовими істориками", заявив глава Білого дому у своїй мові 19 березня, напередодні п'ятої річниці початку Іракської кампанії.


Глава Білого дому повідомив також, що, завдяки діям американських військових, "світ став кращий й США стали більш захищеними".


"Успіхи, які ми спостерігаємо в Іраку, неможливо заперечувати", - повідомив Буш, за словами якого США "допомагають народу Іраку встановити демократію в самому серці Близького Сходу".


Крім того, Буш вважає, що виводити війська з Іраку зарано: "На своєму важкому досвіді ми засвоїли урок про те, що відбудеться, якщо виведемо свої війська занадто швидко -  вакуум, що утворився, заповнять терористи й екстремісти, які створять для себе притулку й використовують їх для того, щоб сіяти всюди хаос і різанину".


Військове вторгнення США в Ірак поклало кінець тиранії режиму Саддама Хусейна, відкривши еру свободи й надії у цій країні, заявив 19 березня діючий іракський президент Джаляль Талабані


На його думку, іракський народ користується демократичними правами й свободами, у тому числі правом обирати. "Вільні громадяни Іраку вибрали депутатів Національної асамблеї, що, у свою чергу, прийняла постійну конституцію країни", - зазначив Талабані.


У той же час Асоціація улемов Іраку, найбільша організації іракських сунітів, вважає, що ситуація в країні близька до катастрофічної. "Ірак став найнебезпечнішою країною у світі", - говориться в заяві Асоціації.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9963. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект