ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

13.03.2008 | Європейські лідери збираються на черговий Весняний самміт
Джерело - EUobserver

Європейські лідери збираються на самміт, який, можливо, стане несподівано безконфліктним. Пропозиції Єврокомісії щодо досягнення амбітних екологічних цілей, поновлена Лісабонська стратегія та шляхи посилення фінансових ринків стануть головними темами для дебатів.


Весняні самміти традиційно мають в якості домінанти економічні питання і тому дипломати з інституцій ЄС передбачають, що самміт завершиться в п'ятницю до обіду.


ЄС планує встановити чіткий графік досягнення до 2020 року мети зниження викидів вуглецю на 20 % у порівнянні з даними 1990 року та підвищити частку джерел поновлювальної енергії також на 20 %. 


Рівень споживання біопального на транспорті повинен бути збільшений на 10 %.


Згідно проекту заключних положень зібрання, планується надання політичної підтримки так званому "зеленому" пакету пропозицій Комісії для того, щоб ухвалити необхідні законопроекти на початку 2009 року.


Політична угода щодо планів Брюсселю лібералізувати енергетичний сектор ЄС повинна вступити в дію в червні цього року. Але ця угода не буде мати зобов'язуючого характеру.


Нові члени ЄС бажають підкреслити необхідність зберегти баланс між екологічними намірами та конкурентноспроможністю, так як нервують з приводу долі власних енерговитратних підприємств.


Іншим джерелом для розбіжностей є питання біопального, що може мати вплив на біржі продуктів та на їх ціни.


Лісабонська Стратегія


Європейські лідери будуть обговорювати питання посилення економічного зростання та створення нових робочих місць та пропонувати шляхи для пришвидшення структурних реформ, модернізації ринку праці та підвищення рівня інвестицій в освіту та інновації.

"Лісабонська Стратегія працює", - заявив пан Баррозу, проводячи деякі факти - на протязі двох років було створено 6,5 мільйонів робочих місць, рівень безробіття є найнижчим за останні 25 років, продуктивність праці зростає швидше ніж у США.


Пан Баррозу виступає проти протекціонізму, ведучи мову, що "Європа потребує захисту, але вона повинна відмовитися від спокуси стати протекціоністською. Повернення до протекціонізму може стати божевіллям".


Середземноморський Союз


Під час вечері у четвер, президент Франції Ніколя Саркозі спільно із канцлером Німеччини Ангелою Меркель стисло поінформують своїх колег щодо питання створення створення Союзу Середземномор'я.


Союз має на меті більш тісно поєднати південну Європу із країнами Північної Африки, а також Ізраїлем та його арабськими сусідами та опікуватися питаннями боротьби з тероризмом, іміграцією, енергетикою, торгівлею, постачанням води та сталим розвитком.


Але деякі лідери вже висловили свою зауваження та перестороги, кажучи, що ідея може бути розцінена як прецендент, надихаючи інших утворювати схожі групи із східними сусідами.


"Ми не можемо уявити такі групи, що фінансуються із спільного бюджету ЄС. ЄС повинен повністю використовувати існуючі структури", - заявив предствник Євросоюзу.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект