ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

06.03.2008 | Сьогодні НАТО, можливо, вирішуватиме, чи приєднувати Україну до ПДЧ
За матерiалами - Німецька хвиля, Радіо Свобода, Korespondent.net

У четвер, 6 березня, у Брюсселі відбудеться засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Під час зустрічі вирішуватиметься питання про приєднання нових держав до Плану дій із набуття членства в Альянсі, зокрема щодо України та Грузії.



Сьогоднішня зустріч міністрів закордонних справ держав-членів Північноатлантичного Альянсу є останньою перед квітневим саммітом НАТО у Бухаресті, де і буде оголошено рішення про можливе приєднання України та Грузії, до Плану дій із набуття членства в НАТО. 


Очікується, що ця тема викличе гостру дискусії між учасниками самміту. Найбільше протиріч викликає приєднання саме України та Грузії.


Країни Балтії, Польща, Румунія й Канада відкрито висловлюються за якомога швидше приєднання України й Грузії до Плану дій з набуття членства в НАТО. Проте Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди та Іспанія - проти.


В Україні, зазначають представники цих країн, панують дуже суперечливі точки зору стосовно вступу до НАТО. Що ж стосується Грузії, то цій країні досі так і не вдалося вирішити конфлікт навколо Абхазії та Південної Осетії.


Втім, як повідомляє агентство AFP із посиланням на джерело у дипломатичних колах, у Берліні, Парижі та Мадриді побоюються загострення суперечок з Москвою, якщо Київ і Тбілісі отримають «зелене світло» на приєднання до Плану щодо набуття членства в Альянсі.


На брюссельській зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО йтиметься також про вступ до альянсу Хорватії, Македонії та Албанії. Незаперечним є «запрошення до членства» тільки для Хорватії. Чи стане Македонія членом Північноатлантичного Альянсу, залежить від Греції: вже 17 років ці дві країни сперечаються про право Македонії називатися «Македонія».


Як повідомлялося, 5 березня, спецпредставник Генерального Секретаря НАТО з питань Кавказу та Центральної Азії Роберт Сіммонс заявив, що на наступному самміті альянсу в Бухаресті не буде прийматися рішення про питання приєднання України до Плану дій щодо вступу в НАТО.  Він також висловив сумніви щодо розгляду заяви Грузії на приєднання до ПДЧ.


Кількома днями раніше посол США в Україні Вільям Тейлор висловив переконання, що у будь-якому НАТО на саміті у Бухаресті "дасть Україні позитивний сигнал". Раніше він також заявив, що у Бухаресті НАТО дасть згоду на приєднання України ПДЧ.  "Не думаю, що знайдеться якась держава, що накладе вето на це прохання", - сказав американський дипломат.


Нагадаємо, Україна розраховує отримати у квітні цьогоріч під час Бухарестського самміту НАТО запрошення від Північноатлантичного Альянсу приєднатися до Плану дій із набуття членства у ньому.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект