ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.02.2008 | Франко-німецька зустріч відкладена через Середземноморський союз
Джерело - EUobserver

Запланована на 3 березня зустріч між лідерами Франції та Німеччини відкладена до червня через розбіжності щодо пропозиції Парижу обговорити питання створення Середземноморського союзу. Скоріш за все, така зустріч відбудеться лише 9 червня.

Париж відкинув звинувачення, а Єлісейський палац заявив: "Ця зустріч відкладена через дуже щільний графік глави французької держави".

План Саркозі щодо Середземноморського союзу, який би включав до свого складу країни ЄС та середземноморські країна-не-члени Союзу, включаючи Туреччину, викликав стурбованість у Брюсселі та критику у Німеччині через побоювання, що існуюча політика ЄС до цього регіону буде деформована такою пропозицією.

Запропонований союз також широко розглядається в якості надання Туреччині альтернативного політичного статусу та позбавлення мо;ливості набуття у майбутньому статусу члена ЄС.

Наприкінці минулого року пані Меркель заявила, що такий союз може нести загрозу "основі" ЄС. Якщо фонди ЄС можуть бути використані для цієї ідеї, то це може призвести до виникнення "вибухових сил" всередині блоку.

Пан Саркозі додатково посилив [вилювання, запланувавши на 13 липня зустріч з цього питання, на яке тільки відповідні країни ЄС дістануть запрошення. Інші країни ЄС будуть запрошені лише на 14 липня для підписання договору.

До союзу можуть увійти країни південної Європи, північної Африки, Ізраїлю та декількj[ арабських країн для вирішення таких важливих тем, як боротьба з тероризмом, іміграція, енергетика, постачання води та сталий розвиток.

Також до союзу можуть увійти сім країн-членів ЄС - Кіпр, Греція, Франція, Італія, Мальта, Португалія та Іспанія.

Німецький секретар з європейських справ Гюнтер Глозер минулого тижня знову заявив, що Берлін притримується лінії, що співпраця з країнами Середземномор'я повинна відбуватися "в рамках існуючих європейських інституцій".USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4550. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект