ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

19.02.2008 | Франція не підтримає заявку України на приєднання до ПДЧ
За матеріалами - УНІАН

Низка європейських країн, зокрема, Франція, не підтримають на квітневому самміті НАТО в Бухаресті заявку України на приєднання до Плану дій по членству в Aльянсі. 

Це можна зрозуміти зі слів держсекретаря Франції у європейських справах Жан-П’єра Жуйє в інтерв`ю Главреду. "Так само, як і інші наші партнери, зокрема Німеччина, ми вважаємо, що це трохи завчасно: треба дати більше часу, аби Україна виконала свою роботу. Поспіх не буде корисним", -сказав Жуйє.

"Франція, як і низка європейських партнерів, була дещо здивована тим поспіхом, в якому формулювалася заявка на отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

Ухвалити таке рішення за три місяці до проведення бухарестського саміту – а це вже невдовзі – є надзвичайно важким завданням. Потрібно також розуміти, що приєднання до цього процесу перетворює Україну на партнера Альянсу у військовому сенсі – бо НАТО, варто пам’ятати, є передусім військовим блоком", зазначив французький євроінтегратор.

"Цей жест (лист-заявка щодо ПДЧ) нам видається завчасним із чотирьох причин. Ми вважаємо, що, по-перше, мають відбутися технічні дискусії між Україною та генеральним секретаріатом Північноатлантичного альянсу. По-друге, необхідно, аби стало реальністю обговорення між країнами-нинішніми членами НАТО. Як вам відомо, наразі немає консенсусу щодо цього питання. По-третє, має бути консенсус усередині самої України, а, за нашою інформацією, це не є на сьогодні фактом ні у громадській думці, ні серед політичних сил. І, зрештою, можливий вступ України до НАТО не має розглядатись як певний інструмент для вирішення проблем, які існують в України з одним із своїх потужних сусідів", -сказав Жан-П’єр Жуйє .

Водночас він підкреслив: "Україна знаходиться на правильному шляху – матиме добрі відносини з Францією, унікальне партнерство з ЄС, і, зрештою, я хотів би привітати вас зі вступом до СОТ, що теж є значним успіхом".

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект