ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

11.02.2008 | США попереджають, що НАТО може бути "зруйнованим" через різні погляди на Афганістан
Source - EUobserver

Сполучені Штати Америки закликали європейських лідерів, а також громадськість, до більшої підтримки місії НАТО в Афганістані, яка роглядається США ключовою в боротьбі проти тероризму. В разі поразки у цій центрально-азійській країні Альянс буде "ефективно зруйнований".

Виступаючи на міжнародній безпековій конференції у Мюнхені, міністр оборони США Роберт Гейтс заявив, що він схвильований тим, що "багато людей на континенті можуть не усвідомити силу прямої загрози для європейської безпеки".

Пан Гейтс провів чіткий зв'язок поміж власне європейською безпекою та розміщенням НАТО в Афганістані, закликаючи європейських лідерів до необхідності роз'яснення громадянам важливості місії НАТО у цій країні.

Він охарактеризував публічну підтримку цієї місії в Європі як слабку.

"Зараз я хочу додати мій голос до голосів багатьох союзників на континенті та прямо звернутися до громадян Європи. Загроза від ісламських терористів є реальною й вона не зникає", - наголосив Гейтс.


Наразі операція ISAF налічує приблизно 40 тисяч військових із 39 країн. Генеральний Секретар НАТО наголошує, що місії необхідні додаткові 7 500 солдатів і це розглядається як тест щодо ролі Альянсу в ері після холодної війни.

Нещодавно, Канада заявила, що може вивісти свій контингент із Афганістану, якщо НАТО буде неспроможньою посилити свою присутність на півдні Афганістану.

Робер Гейтс заявив: "Ми не повинні, ми не можемо стати дворівневим альянсом, в якому одні бажають боротися, а інші не бажають цього". "Такий розвиток подій із усіма наслідками, що випливають, може ефективно зруйнувати Альянс", - додав він.

Але посол Британії в НАТО Стюарт Елдон заявив, що це є "помилка" казати, що Афганістан може зруйнувати Альянс.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект