ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

05.02.2008 | Сьогодні Україну приймають у СОТ
За матеріалами - Korespondent

Сьогодні, 5 лютого, у Женеві відбудеться засідання Генеральної Ради Світової організації торгівлі, на якому планується затвердити рішення про прийом України до членів СОТ.


Пакет документів, що буде винесений на засідання Ради, складається зі звіту робочої групи, переліку ринкового доступу для товарів і послуг, проекту рішення Генради й проекту протоколу про прийом.

На 16:15 (17:15 за київським часом) запланована церемонія підписання протоколу про вступ України у СОТ при участі Ющенко й гендиректора СОТ Паскаля Ламі.

Після підписання відповідних документів, Україна повинна ратифікувати ухвалене рішення не пізніше 4 липня 2008 року. Тільки після ратифікації Україна набуде членство протягом  30 днів.

Одразу після позитивного рішення Генеральної ради СОТ у Верховну Раду буде внесена для ратифікації угода обсягом близько 1500 сторінок, дві третини з яких - зобов'язання України перед СОТ й третина - угоди цієї організації, до яких приєднується Україна.

У випадку ратифікації Київ направить офіційний документ у штаб-квартиру СОТ в Женеву, де його підпише глава цієї організації. Офіційно ж членом СОТ, а до цієї дати прив'язані законодавчі й нормативні акти, Україна стане на 30-й день після підписання.

Після приєднання до СОТ Київ сподівається на плідні переговори із Брюсселем щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС.

У цей момент повна інформація про всі умови вступу України у СОТ відсутня, тому що застережені у двосторонніх угодах із країнами-членами умови носять конфіденційний характер.

За інформацією Міністерства економіки, після приєднання до СОТ України необхідно прийняти ще 11 законів і ряд нормативних документів уряду. Зокрема, мова йде про мита на експорт соняшника, чорних і кольорових металів, шкірсировини й худоби, дискусія щодо яких з Євросоюзом призвела до затримки процесу вступу України у СОТ наприкінці  минулого року. Відповідно до досягнутих домовленостей, мита будуть діяти протягом  перехідного періоду, що протриває від 2 до 5 років.

Україна вела переговори про вступ у СОТ більше 14 років.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект