ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.09.2007 | ООН: До 2050 року світ повинен у 2 рази скоротити викиди парникових газів
За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

Світ повинен вдвоє скоротити викиди парникових газів до 2050 року, щоб втримати глобальне підвищення температури за цей період у межах двох градусів за Цельсієм, заявив Генсек ООН Пан Гі Мун, підсумовуючи форум щодо клімату.

"Концепція довгострокових заходів, як відзначали багато країн, повинна закріпити обов'язкові стримуючі показники. Найбільше часто звучали пропозиції про необхідність вдвічі скоротити емісію (парникових газів) до 2050 року й обмежити в такий спосіб ріст температури двома градусами за Цельсієм", - сказав Пан Гі Мун.

На його думку, саме таку ціль повинна жорстко зафіксувати глобальна угода, що почне обговорюватися на конференції у Балі в грудні, додавши йому обов'язкову силу.

Поки всі нормативи щодо зниження атмосферних викидів були добровільними або декларативними. Так, країни АТЕС на самміті на початку вересня назвали в спільній заяві бажаною метою скорочення викидів вуглекислого газу на 25% до 2030 року.

Країни-учасники АТЕС, включаючи Росію, США і Японію, виробляють близько 60% газів, що створюють парникових ефект.

Нова глобальна угода, старт якій буде даний на Балі, повинна виробити механізм взаємодії замість заходів, визначених Кіотським протоколом, дія якого завершується в 2012 році.

Відповідно до цього документа, Євросоюз повинен скоротити викиди на 8%, Японія і Канада на 6%, країни Східної Європи і Прибалтики в середньому на 8%, Росія й Україна зберегти середньорічні викиди в 2008-2012 роках на рівні 1990 року.

 Країни, що розвиваються, включаючи Китай і Індію, зобов'язань на себе не брали. А США й Австралія не приєдналися до Кіотського протоколу. " Найголовніше зараз - досягнення політичного консенсусу. У нас є консолідація наукового потенціалу, але не вистачає політичної свободи", - сказав генсек на прес-конференції.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект