ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

19.09.2007 | "Можна говорити й про поступ"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Упродовж двох днів у німецькій столиці політики, військові та експерти обговорювали європейську оборонну політику. Шоста Берлінська конференція з питань безпеки відбулася під гаслом „Європейські збройні сили в дії”.

Понад тисяча учасників з 50 країн зібралися в Берліні для того, аби поміркувати, як краще забезпечувати мир у світі. Найчастіше як про успішний приклад європейської оборонної політики говорили про місії ЄС у Боснії та Конго. Особливість цих місій, які проводять європейці, полягають у поєднанні двох елементів - наданні військового захисту й цивільної допомоги. Говорить міністр оборони Німеччини Франц Йозеф Юнг:

„Довіру населення можна забезпечити тільки таким шляхом. Тому принципи, на яких побудована європейська оборонна політика, можна вважати далекоглядними принципами. Вони є своєрідною маркою Європейського Союзу.”

У майбутньому в своїй спільній оборонній політиці Європейський Союз матиме змогу спиратися також на так звані „battlegroups” - багатонаціональні підрозділи швидкого реагування, які можна буде використовувати в кризових ситуаціях. На думку німецького міністра оборони, ще треба, однак, попрацювати над вдосконаленням таких сил:

„Якщо говорити про можливості використання сил швидкого реагування, то, згідно з нинішньою концепцією, ці підрозділи можна задіяти тільки для виконання наземних операцій. Тому було б правильно розширити цю концепцію, аби вони могли діяти також у повітрі й на воді. Лише якщо ми використовуватимемо принцип спільних дій в усіх сфера, нам і в майбутньому вдасться успішно втілювати в життя спільну європейську оборонну політику й політику безпеки.”

Майбутнє загальноєвропейської оборонної політики залежить, однак, також і від законодавчої бази. У найближчому майбутньому, судячи з усього, не буде ані загальноєвропейської конституції, ані міністра закордонних справ Європейського Союзу. Замість цього країни-члени ЄС активно працюють над новою угодою, яка б визначала стосунки в рамках цієї організації й допомогла її реформувати. Голова Європейського парламенту Ганс-Герт Пьоттерінг сподівається, що в майбутньому документі чіткіше будуть розподілені повноваження в питаннях спільної зовнішньої політики й політики безпеки:

„У нас буде тоді людина, яка в Раді ЄС і водночас в Єврокомісії відповідатиме за політику безпеки. Тобто, дві посади об’єднають в одну. Це дуже важливо, аби нарешті об’єднати в одній структурі виконавчу й законодавчу влади. Так от, я сподіваюсь, що завдяки такому об’єднанню функцій нам удасться нарешті подолати інституційні протиріччя.”

Учасники конференції погодилися з думкою, що Європа робить поступ на шляху визначення спільної політики безпеки. Хоча не забули вказати й на серйозні дефіцити, які слід якомога швидше подолати. Ганс-Герт Пьотерінґ зауважив:

„Сьогодні ми бачимо, що, скажімо, в питаннях озброєння й оснащення й надалі зберігаються великі розбіжності між національними підрозділами. Це стосується також норм безпеки, які часто складно підігнати одне до одного. Над цим нам потрібно ще добряче попрацювати.”

На думку Ганса-Герта Пьотерінга, країни-члени ЄС мали б значно тісніше співпрацювати в оборонній промисловості.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8739. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект