ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

18.09.2007 | У США прибувають лідери на 62-у сесію Генасамблеї ООН: Ахмадінежада обмежено у пересуванні
За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

Чергова 62- га сесія Генеральної Асамблеї ООН, головного дорадчого органу 192 націй світу, починає у вівторок, 18 вересня, свою роботу в Нью-Йорку.

 

За традицією, на загальнополітичну дискусію з’їдуться глави держав і урядів, щоб донести світу свої позиції з  ключових питань. Тільки в перший день цієї дискусії, яка розпочнеться 25 вересня, виступлять такі непримиренні антагоністи як лідери США Джордж Буш і Ірану Махмуд Ахмадінежад. У цей же день з трибуни ООН звернуться до світової громадськості президенти Франції Ніколя Саркозі й Бразилії - Луїс Інасіу Лула Да Сільва.

Уряд США надав президенту Ірану Махмуду Ахмадінежаду американську в’їзну візу для участі в роботі 62- ої сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Як повідомив офіційний представник Білого дому Дана Періно, віза була видана через американське посольство в Берні, оскільки Вашингтон і Тегеран не підтримують дипломатичних відносин. Свобода пересування Ахмадінежада й членів його делегації буде обмежена 25- мильною зоною, розповіли в Держдепартаменті.

Росію на нинішній сесії буде представляти міністр закордонних справ Сергій Лавров.

Близько 160 питань будуть обговорити нації, об’єднані під егідою ООН. Найгострішими для Ради Безпеки залишаться в новому сезоні проблеми визначення статусу Косово й "ядерного досьє" Ірану, у яких принципово розходяться Росія з одного боку, країни ЄС і США з іншого.

Місія Росії в ООН уже заявила, що пріоритетними для неї будуть питання, пов’язані з міжнародною безпекою. Так, Росія буде знову вносити проект резолюції " Заходи  транспарентності й зміцнення довіри в космічній діяльності".

Одночасно російська сторона має намір просувати ініціативу за укладенням договору про повну заборону розміщення зброї в космічному просторі.

Ініціативи Росії й Китаю про розробку договору про запобігання розміщення зброї в космосі, застосування сили відносно  космічних об’єктів обговорюють в ООН уже більше п’яти років.

Росія пропонує відобразити в новому договорі три основних зобов’язання: не виводити на орбіту Землі будь-які об’єкти з будь-якими видами зброї, не встановлювати таку зброю на небесних тілах і не розміщувати в космічному просторі; не застосовувати силу або погрози силою відносно  космічних об’єктів; і не чинити сприяння в діяльності, яка забороняється таким договором.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8861. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект