ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

10.09.2007 | Конгрес США сьогодні заслухає посла в Іраку та командувача військами
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Конгрес Сполучених Штатів має заслухати посла США в Іраку Райана Крокера та командувача американськими військами в цій країні Дейвида Петреуса. Ці особи прозвітують про ситуацію в Іраку та результати нової стратегії американських військ, яку проголосили 8 місяців тому.
 
Від січня 2007 року американський військовий контингент в Іраку збільшено приблизно на 30 тисяч осіб, на чому наполягав президент Джордж Буш. Загалом нині в Іраку перебуває близько 170-ти тисяч військовослужбовців.



Напередодні сьогоднішнього слухання у Сенаті, посол США в Іраку Райан Крокер та командувач американськими військами Дейвид Петреус заявили, що нарощування кількості військ позитивно вплинуло на зміцнення безпеки в Іраку. Так, за твердженням генерала Петреуса, кількість нападів в Іраку за останні 11 тижнів зменшилася увосьмеро.


Поступ до національного примирення в Іраку невтішний


Водночас і Райан Крокер, і Дейвид Петреус визнають, що, попри певні успіхи американських військ, поступ іракського уряду до національного примирення невтішний. В країні й далі триває протистояння між сунітами і шиїтами.


Представники Демократичної партії, котрі мають більшість і в Палаті представників, і Сенаті США, вже тривалий час виступають за початок виведення американських військ з Іраку.


В інтерв’ю Радіо Свобода вашингтонський аналітик Ентоні Кордесмен зазначив, що не варто зосереджувати увагу лише на кількості американських солдатів, а необхідно розглядати це питання у контексті з політичними досягненнями. І якщо нинішній уряд Іраку на чолі з прем’єром Нурі аль-Малікі продемонстрував певні позитивні зрушення, то присутність американських військ сприятиме цій роботі.


«Якщо ви справді маєте політичне примирення, навіть якщо це – лише серйозний початок, тоді тиск на американські війська зменшуватиметься і критики війни втрачатимуть фундамент щодо проблеми, котра не є проблемою американських військ», – зауважив Ентоні Кордесман.


Він прогнозує, що Сенат продовжить фінансування американського військового контингенту в Іраку.


Як примирити сунітів і шиїтів?


А вже інший американський аналітик Майкл О’Генлон звертає увагу, що США на даний час не мають, так би мовити, рецепту для примирення сунітів з одного боку і шиїтів з іншого, котрі мають більшість в уряді.


Майкл Оганлон: «У цій ситуації потрібно, щоб іракське населенні довіряло іракським силам безпеки, і необхідно, щоб сили безпеки були надійними, навіть якщо вони представляють собою з’єднання різних окремих груп».


Саме від примирення шиїтів і сунітів залежить стабільність Іраку, що створить можливість для виведення американських військ, наголошує аналітик Майкл О’Генлон.


Тим часом кількість втрат американських військ зростає. Від початку війни в Іраку загинуло понад 3 тисячі 700 військових і понад 27 з половиною тисяч поранені.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3934. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект