ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

07.09.2007 | Швидкоплинні переговори навколо нового договору ЄС стартують у Португалії
Source - EUobserver

Перший тест на можливість швидкого досягнення рішень навколо нового договору ЄС відбудеться сьогодні, коли міністри закордонних справ країн-членів ЄС розпочнуть обговорення суперечливих положень документу.

Португальське президенство, що є відповідальним за переговори, бажає завершити їх на протязі шести місяців.

Але не дивлячись на всі намагання Лісабону пришвидшити дискусії, п'ятнична зустріч буде супроводжуватися низкою суперечливих положень, які вже були помічені під час останнього самміту ЄС.

Серед найбільш складних питань є британська вибіркова участь у Хартії фундаментальних прав, а також у сфері юстиції та внутрішніх справ.

Польща також хвилюється навколо системи голосування, яку вона так важко виборювала під час останнього самміту. 

Точне визначення рамок спільної зовнішньої та безпекової політики також підлягають дискусії, а також структура та сфери відповідальності запропонованої дипломатичної служби ЄС.

Інший пункт стосується статуту Європейського Центрального Банку. Його голова висловив португальському президенству своє занепокоєння щодо незалежності банку, маючи на увазі нові положення в запропонованому договорі.

Одночасно, можуть виникнути й інші проблеми, коли під час обговорень не виключаються будь-які сценарії. Зокрема, побоювання Австрії щодо доступу іноземних студентів до навчання у австрійських університетах, та Польщі - щодо системи голосування у Європейському Інвестиційному Банку.

Окрім цього, існують два важливі зовнішні фактори - вибори у Польщі та можливий референдум у Британії. Ці фактори можуть зробити переговори ще більш складними, ніж під час самміту.

В той самий час, Гордон Браун бореться проти проведення референдуму, стверджуючи, що "червона лінія" збережена і даючи зрозуміти, що він не бажає йти на поступки.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект