ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

24.07.2007 | "Майже конституція", - кажуть адвокати та критики нового договору ЄС
Джерело - Euobserver

Як адвокати, так і критики проекту нового договору ЄС відмічають його схожість з проваленою конституцією блоку. Позаяк адвокати вважають цей факт як аргумент для швидкої ратифікації через парламенти, критики підтримують ідею проведення національних референдумів. 


Дипломати та експерти з питань права з країн-членів ЄС 24 липня розпочали перший раунд переговорів щодо Договору Реформи блоку, формально репрезентувавши повну 277-сторінкову версію документу на засіданні міністрів закордонних справ.


Згідно повідомлень офіційних представників ЄС, початок Міжурядової конференції щодо нового договору повинен бути прозорим процесом для врегулювання мінімальних розбіжностей щодо технічних деталей, а не владнання серйозних політичних питань.


Проект документу базується на детальних результатах, які були досягнуті під час останнього самміту в червні.Цей проект походить від легального тексту проекту конституції ЄС.

Валері Жіскар д'Естен, колишній голова Європейського Конвенту, зазначив, що зміни, які трансформували конституцію в "Договір реформи", є суто косметічними.


Але, так як конституція передбачала ухвалення на референдумах у низці країн, новий документ буде, в основному, ратифіковуватися національними парламентарями і тільки Ірландія буде проводити референдум.


"Я не знайшов жодних відмінностей", - аргументує ветеран Європарламенту Йєнс-Пітер Бонде із Данії, який репрезентує Групу за Незалежність та Демократію."Форма є відмінною, але зміст той самий. Ось чому я пропоную реверендум у всьому ЄС".

Гарячі дебати у великій Британії


Такі ж заяви пролунали з боку опозиційних консервативних депутатів та євроскептично налаштованих політичних активістів, зокрема аналітичного центру "Open Europe", який в своєму дослідженні вказав, що 96 відсотків нового тексту співпадає з текстом відкинутої конституції.


"Якщо Браун зараз намагається довести, що це новий документ, то це є найбільша політична брехня за останні декілька десятиріч", - сказав директор центру Нейл О'Брайєн.


Але поки британський прем'єр відкрито не вирішив питання щодо поведення референдуму, його міністр у справах Європи Джім Мерфі під час виступу у Палаті громад 23 липня назвав заклики до проведення референдуму "відвертим абсурдом".


Схожу позицію зайняв і міністр закордонних справ Британії Девід Мілібанд під час засідання Ради ЄС у Брюсселі.




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7501. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект