ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

18.07.2007 | Голова МЗС України провів у Брюсселі зустрічі з єврокомісарами
За матеріалами - УНІАН, Korespondent.net

Голова МЗС України провів у Брюсселі зустрічі з єврокомісарами. Посадовці говорили про проблеми візового режиму, вступ до СОТ та підписання нової посиленої угоди між Україною та ЄС.


 


Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк, перебуваючи сьогодні у Брюсселі з робочим візитом, провів зустрічі з комісаром ЄС з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер, а також із комісаром ЄС з питань торгівлі Пітером Мендельсоном.


Під час зустрічі з Бенітою Ферреро-Вальднер Арсеній Яценюк обговорив стан підготовки нової посиленої угоди між Україною та ЄС, а також питання видачі шенгенських віз українцям.


Головний дипломат України та європейська чиновниця заявили, що нова посилена угода покликана відкрити новий етап у відносинах між Україною та Європейським Союзом.


Арсеній Яценюк зазначив, що під час саміту Україна-ЄС, який має відбутися 14 вересня у Києві, експерти України і Євросоюзу мають представити доповіді щодо стану переговорного процесу.


Разом з тим, комісар ЄС заявила про підтримку Євросоюзом приєднання України до СОТ у якомога швидші строки. «Це прокладе шлях до укладення угоди про зону вільної торгівлі», - наголосила Беніта Ферреро-Вальднер.


Голова українського МЗС додав, що неформальні переговори про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС уже проходять, однак після вступу України до СОТ можна буде розпочати формальну частину переговорів з цього питання.


Тему вступу до СОТ Арсеній Яценюк підіймав і під час зустріч з комісаром ЄС з питань торгівлі Пітером Мендельсоном. Зокрема він акцентував увагу на тому, що Україна не синхронізує свій шлях зі вступу до СОТ із Росією. «Росія має свій шлях, Україна має свій. Ми не синхронізуємо ці питання», - заявив міністр закордонних справ України.


Повертаючись до зустрічі з єврокомісаром з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства, варто зауважити, що сторони обговорили питання візового режиму. Український міністр привернув увагу комісара до погіршення умов видачі віз українським громадянам до країн Євросоюзу. Арсеній Яценюк висловив сподівання, що Єврокомісія безпосередньо втрутиться у врегулювання цієї ситуації ще до ратифікації угод про спрощення візового режиму і реадмісію між Україною і ЄС.


Сторони також дійшли згоди, що якнайшвидша ратифікація та імплементація підписаних у червні угод буде на користь як Україні, так і Євросоюзу. Про це глава зовнішньополітичного відомства заявив на прес-конференції.


У свою чергу, комісар ЄС зазначила, що до ратифікації угоди про спрощення візового режиму питання видачі віз українським громадянам належить до компетенції країн – членів ЄС.


На думку єврокомісара, Україна повинна однаково ставитися до усіх країн – членів ЄС у питанні видачі віз. Після приєднання Болгарії та Румунії до ЄС з 1 січня цього року на ці дві країни поки що не розповсюджується безвізовий режим в Україні. Не скасування Україною візового режиму щодо Румунії та Болгарії, зокрема, слугувало причиною закликів румунських депутатів Європарламенту не ратифіковувати  підписаної раніше угоди про спрощення візового режиму.


Угоду про спрощення візового режиму Україна та Європейський союз підписали 18 червня цього року. Вона передбачає, зокрема, спрощення на взаємній основі видачі віз для осіб, що мають намір перебувати в країні терміном до 90 діб, на 180 діб. У документі також визначено фіксовану ціну візового збору - 35 євро. Також угода передбачає надання безкоштовних віз певним категоріям громадян. Угода потребує ратифікації Європарламентом і Верховною Радою України.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект