ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

16.07.2007 | США розділили розчарування Європи через рішення Росії щодо ДЗЗСЄ
За матеріалами - Korespondent.net

У суботу 14 липня представник Ради національної безпеки при президентові США Гордон Джондроє заявив, що США розчаровані рішенням Росії призупинити виконання Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).


 


Проте американська сторона має намір продовжити "найближчими місяцями" консультації з Росією про те, як діяти в цій області якнайкраще, тобто в інтересах усіх учасників і всіх, хто забезпечує безпеку в Європі.


Раніше майже такими ж словами висловилися представники НАТО, ЄС і окремих країн Євросоюзу. Нагадаємо, вранці 14 липня в суботу стало відомо, що президент РФ Володимир Путін підписав указ про припинення Росією дії ДЗЗСЄ доти, поки країни НАТО не ратифікують Угоду про адаптацію і не почнуть сумлінно виконувати цей документ.


Як говориться в довідці до указу Путіна, ДЗЗСЄ був підписаний у Парижі 19 листопада 1990 року та набрав чинності 9 листопада 1992 року. В основі договору лежить система кількісних обмежень на п’ять основних категорій звичайних озброєнь і техніки у звичайних збройних силах держав-учасників - бойові танки, бойові броньовані машини, артилерію, ударні вертольоти та бойові літаки.


Необхідність призупинення дії ДЗЗСЄ обумовлена шістьма стосовними до договору "винятковими обставинами", що впливають на безпеку Російської Федерації, вказується у довідці.


По-перше, Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, Словаччина та Чехія ухиляються від оформлення змін у складі груп держав-учасників ДЗЗСЄ в зв’язку із приєднанням до НАТО. По-друге, держави-учасники ДЗЗСЄ, що приєдналися до НАТО, перевищують "групові" обмеження ДЗЗСЄ в результаті розширення альянсу. По-третє, плановане розміщення звичайних озброєнь США на територіях Болгарії та Румунії негативно впливає на дотримання "групових" обмежень ДЗЗСЄ.


Далі, ряд держав-учасників ДЗЗСЄ не виконують прийняте в Стамбулі політичне зобов’язання про прискорену ратифікацію Угоди про адаптацію. Крім того, Угорщина, Польща, Словаччина та Чехія не коректують територіальні граничні рівні для наявності звичайних озброєнь і техніки. І, нарешті, неучасть Латвії, Литви та Естонії в ДЗЗСЄ негативно впливає на виконання російських політичних зобов’язань про військову стриманість на північно-заході РФ.


Дія ДЗЗСЄ припиняється через 150 днів із дати одержання його депозитарієм і державами-учасниками повідомлення російської сторони про ухвалення відповідного рішення. Рішення про призупинення дії ДЗЗСЄ повинне прийматися у формі федерального закону, підкреслюється в довідці до указу Путіна.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект