ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

10.09.2004 | Файненшнл Таймс про нову тактику Києва у стосунках з ЄС
Джерело - Українська служба ВВС

У сьогоднішньому числі часопису Файненшнл Таймс у розділі європейських новин вміщено матеріал, що присвячується Україні і має назву " Україна змінює політичну лінію з Брюсселем". У статті зокрема йдеться:
Прем'єр-міністр України Віктор Янукович у своїй розмові з кореспондентом Файненшнл Таймс повідомив, що Київ відходить від попередніх вимог щодо бодай яких то не було обіцянок надання Україні членства у Європейському Союзі і запропонував натомість виробити зв'язки за посередництвом короткотермінових угод про практичне співробітництво.


Файненшнл Таймс повідомляє, що Віктор Янукович заявив, що Україна ніби то була глибоко ображена відкиданням прагнення Києва бути сприйнятим як потенційним кандидатом на членство у ЄС. Відтак українське керівництво вирішило побудувати свої майбутні стосунки з Брюсселем саме у формі дво-три-річних угод, що покриватимуть специфічну низку питань, на зразок торгівлю та вільне пересування людей. Часопис веде далі:


Пан Янукович, президентський кандидат на виборах, який тішиться підтримкою нинішнього президента Леоніда Кучми, сказав у розмові з кореспондентом ФТ, що у минулому ідею щодо потенційного членства України у Євросоюзі було неодноразово висловлено, проте нічого конкретного у цьому плані не було здійснено. Прем'єр додав, що як на нього, подекуди виникало враження, що Україна ломилася у двері ЄС, а Брюссель щосили тримав ті двері замкнутими для Києва. Водночас пан Янукович додав, що зрештою новий більш уповільнений підхід на його думку може таки одного дня привести до членства України у Євросоюзі.


Тут часопис відзначає, що підсумковий позитивний погляд пана Януковича на Європейський Союз постає доволі визначальним моментом, бо ж його широко розглядають як менш про-західного і більш про-російського політика, аніж його головний суперник на виборах президента - Віктор Ющенко. Файненшнл Таймс додає, що заява пана Януковича з'явилась тоді як у самому Європейському Союзі точаться доволі жваві дебати щодо подальшого розширення ЄС. Після надання членства у ЄС десяти новим, головно східно-європейським державам, ЄС напевно дозволить Болгарії та Румунії стати членами Євросоюзу 2007 року і наступного року розпочне переговори про надання членства Хорватії. На додаток у грудні Брюссель має вирішити чи розпочинати переговори про членство Туреччини у ЄС. Файненшнл Таймс веде далі:


Офіційна позиція Євросоюзу полягає у тому, що Київ не має жодних шансів долучитися до ЄС найближчим часом, відтак Україна має концентруватися на укладенні більш обмежених за обсягом угод з Євросоюзом. ЄС сподівається завершити низку подібних угод зі своїми сусідами вже наступного місяця з тим аби заохотити економічні та політичні реформи за рахунок ширшого допуску тих країн-сусідів на ринки Європейського Союзу. Водночас деякі з представників Європейської Комісії є досить скептичними щодо переваг подібної політики "Ближніх сусідів до ЄС" і вважають, що двері для України мають залишатися відкритими у разі як Київ досягне помітного поступу у здійсненні реформ. Лише цього місяця президент Польщі Александр Кваснєвські заявив, що Україна заслуговує на місце у Європейському Союзі.


Файненшнл Таймс завершує зазначаючи, що Українська економіка демонструє один з найдинамічніших темпів зростання у світі. Часопис насамкінець наводить слова міністра фінансів Миколи Азарова, який каже, що український уряд покращить умови для закордонних інвесторів, занизивши податки від прибутків і вступивши наступного року до Всесвітньої орґанізації торгівлі.


 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект