ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

20.04.2007 | НАТО підтримує плани США щодо розміщення елементів ПРО в Східній Європі
Джерело - Українська служба ВВС, Радіо "Німецька хвиля"

Плани США щодо розташування елементів системи протиракетної оборони на території Чехії та Польщі отримали підтримку 26 держав НАТО. Відповідне рішення було ухвалено на позачерговій зустрічі  політичних представників Альянсу в четвер. 














ПРО


Щоб переконати учасників зустрічі американський генерал Генрі Оберінг продемонстрував за допомогою комп'ютерної імітації, якими можуть бути наслідки для Європи, якщо елементи системи протиракетної оборони на території Чехії та Польщі не буде встановлено.


За словами речника НАТО Джеймса Аппатурая,  учасники не висловили жодних зауважень і дійшли єдиної думки, що існує певна загроза для Європи. І ця загроза походить з Ірану.


Країни НАТО також погодилися, щоб проект створення системи захисту Європи від ракет малого радіусу дії, який альянс планує втілити до 2015 року, має бути об'єднаним із американською системою.


Окрім цього про деталі обох планів потрібно вичерпно поінформувати Росію. Цю тему обговорюватимуть наступного тижня і міністри закордонних справ країн НАТО на засіданні, що має відбутися в Осло. 


Чільні американські посадовці, водночас, зустрічаються з представниками Росії у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі у намаганні відповісти на застереження Росії щодо планів США створити систему протиракетної оборони в Європі.


Росія різко проти розташування системи ПРО в Польщі та Чехії, застерігаючи проти небезпеки нової гонитви озброєнь.


США наполягають, що їхні наміри розмістити у Європі елементи системи протиракетної оборони мають відвернути загрозу можливого ракетного удару з боку таких країн як Іран.


 Ми говоримо про загрозу, яка стоїть перед нами усіма, це загроза від Ірану - країни, яка планує і будує дедалі більше ракет, які можуть становити для нас загрозу. І ми всі зацікавлені у створенні системи, яка може захистити нас від подібних речей і нейтралізувати їх і ми би дуже хотіли зробити це шляхом співпраці і разом з Росією - це наша мета.

 

Посол Вашингтона в НАТО Вікторія Наланд.


  


Напередодні зустрічі заступник російського прем'єра Сєрґєй Іванов заявив про відсутність бази для співпраці з цього проекту.


Кореспондент Бі-Бі-Сі у Москві Руперт Вінґфілд Гейз аналізує позицію Росії:


Росія має рішучий намір зробити все, що в її силах, щоб не дати Сполученим Штатам розгорнути нову систему протиракетної оборони так близько до Москви. У лютому російський заступник прем'єр-міністра Сєрґєй Іванов оголосив про збільшення російського оборонного бюджету.


 
Майже 200 мільярдів доларів планується витратити на нові ядерні ракети далекого радіусу дії, атомні підводні човни та нові авіаносці. Цей процес почався минулими вихідними з запуску першого атомного підводного човна після розпаду Радянського Союзу.


Пан Іванов також згадував про вихід Росії з угоди 1987-го року про ядерні озброєння середнього радіусу дії. Мета Росії у цій справі не нова гонитва озброєнь, бо Росія просто не може собі цього дозволити.


Але вона прагне припинити військовий наступ Америки на терени, які Москва традиційно бачила під своїм впливом.



  
 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект