ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

06.03.2007 | Україна і ЄС почали переговори про посилену угоду
Джерело - Українська служба ВВС

Європейський Союз і Україна почали переговори в Брюсселі з приводу нової угоди, що має поглибити їхню співпрацю в різних галузях - від торгівлі до енергетичного сектору.

Нова угода має замінити попередню, яку було підписано у 1998-му і термін якої вибігає наступного року.









 Йдеться, в усякому разі з боку України, про угоду, яка дозволить нам бути готовими до переговорного процесу про вступ до Європейського союзу

 

А. Веселовський


Голова Української делегації на переговорах із Євроосюзом по новій поглибленій Угоді про співпрацю, заступник міністра закордонних справ України Андрій Веселовський сказав Українській службі Бі-Бі-Сі, що дуже задоволений процесом.


А. Веселовський: Я дуже задоволений, тим більше що буде не угода про співпрацю, а поглиблена угода. Отже, ми її назви ще не визначаємо.


Бі-Бі-Сі: Ці переговори, за оцінкою фахівців, триватимуть, можливо, рік, можливо, навіть більше. Із чим це пов'язано, чому такі тривалі переговори?


А. Веселовський: Це пов'язано з тим, що йдеться, в усякому разі з боку України, про угоду, яка дозволить нам бути готовими до переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу. Ми так це бачимо.


Бі-Бі-Сі: Але, здається, Європейський Союз не зовсім це так бачить. Він говорить, що йдеться виключно про сусідство, навіть не про асоційоване членство для України. Чи, можливо, це трохи скептичний погляд?


А. Веселовський: Не можемо говорити за наших співрозмовників. Може бути бачення на сьогодні, в умовах Європейського Союзу, саме таке. В сьогоднішніх умовах ЄС. Європейський Союз змінюється і зараз проходить через серйозні внутрішні конституційні дебати, результатом яких ми будемо мати зовсім інший Європейський Союз. Ми дивимося наперед, користуючись мандатом наших виборців і нашої державної влади, і тому ми говоримо про нашу кінцеву мету. Європейський союз не має можливості про це говорити з огляду на свої внутрішні причини. І це зрозуміло, і ми це саме так і сприймаємо.









 Якби нам хтось казав "ні", ми не вели би цих переговорів

 



Бі-Бі-Сі: Тобто це виключно нюанси дипломатичної лексики, і Україна має бути задоволена принаймні тим, що їй ніхто не каже "ні" однозначно, що було би набагато гірше, аніж слово "мабуть"?


А. Веселовський: Якби нам хтось казав "ні", ми не вели би цих переговорів.


Бі-Бі-Сі: Тобто не сказано "так", не сказано "ні", сказано "давайте говорити далі", і Україну це влаштовує на даному етапі?


А. Веселовський: Сказано, що результат переговорів приведе нас до кінцевої мети.


Бі-Бі-Сі: Вас, напевно, не вперше про це запитують: ви не боїтеся, що деякі сусіди України розглядатимуть ці її переговорні процеси з Європою як, скажімо так, недружні?


А. Веселовський: Для цього немає підстав. Ні економічних, ні політичних, ні безпекових, будь-яких.


Бі-Бі-Сі: Тим більше зараз готується посилена угода між Росією та Європейським союзом, яка наразі заблокована через позицію Польщі, але Росія - чи є вона на тому ж етапі стосунків із ЄС, що й Україна, чи трохи далі, чи трохи ближче до Європи?


А. Веселовський: Ми не можемо порівнювати ці дві речі. Одна річ, коли ми маємо інтерес України до інтеграції, до вступу в Європейський Союз. Інша річ - у Росії ані інтересів, ані цих намірів немає. Тому порівнювати наш процес, чи на якому етапі ми знаходимося, немає сенсу. Ви хочете одружитися із цією дівчиною, і водночас ви знайомі, умовно, з цим чоловіком. Це різні речі. Стосунки можуть бути в кожному випадку на одній стадії чи на другій, але їх порівнювати не можна.


Бі-Бі-Сі: Пане Андрію, Беніта Ферреро-Вальднер назвала Україну "ключовим енергетичним партнером Євросоюзу". Наскільки ви поділяєте таку думку і вважаєте, що Україні є що запропонувати Євросоюзу? І чи є в України ще якісь козирі при співпраці з ЄС, а не лише енергетичне партнерство?









 Українські громадяни, покладаючи великі надії на європейську інтеграцію, одночасно ставлять собі питання: як ми можемо мати цю інтеграцію, в чому вона, що вона нам дає? Чому ми покладаємо такі великі надії на цю інтеграцію? Де ці надії можуть справдитися? Отже, ми повинні відповідати на ці питання дуже конкретно

 



А. Веселовський: Ми вдячні за ці слова, тому що це дуже реалістична оцінка українських можливостей. Ми повинні глибоко осмислити ті слова, тому що вони свідчать, як далеко і серйозно Євросоюз збирається будувати із нами відносини. Оце і є, до речі, справжній вияв глибини і відносин сьогодні, і їхнього потенціалу на майбутнє. Це перше. Друге: так, звичайно, є й інші сфери. Насамперед це сфера безпеки, тому що однією з основних проблем Європейського союзу є зараз нелегальна міграція, організована злочинність, контрабанда. Здебільшого ці проблеми наступають зі сходу або з півдня, а на півдні найдовший кордон з Україною. Ще одне питання - це, звичайно, сфера транспорту. Ви пам'ятаєте, що Україна витягнута зі сходу на захід, і є широкою транспортною артерією між Азією та Європою. Вона повинна повністю використати цей потенціал. І ще одна сфера, дуже очевидна, це сфера довкілля. І насамкінець для наших громадян, громадян України, це головне: це свобода переміщення людей, послуг, товарів. Це те, де ми зараз повинні максимально швидкими темпами працювати, тому що українські громадяни, покладаючи великі надії на європейську інтеграцію, одночасно ставлять собі питання: як ми можемо мати цю інтеграцію, в чому вона, що вона нам дає? Чому ми покладаємо такі великі надії на цю інтеграцію? Де ці надії можуть справдитися? Отже, ми повинні відповідати на ці питання дуже конкретно.


 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект