ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

14.02.2007 | Меркель передбачає дуже складні переговори щодо лібералізації енергетичного ринку
Джерело - EUobserver

Німеччина визнала, що, напевно, попереду важкі баталії навколо планів Єврокомісії реформувати енергетичний сектор ЄС, але буде наполягати на досягненні конкретних результатів та виступати в якості чесного посередника.


Виступаючи перед Європарламентом 13 лютого, канцлер Меркель надала підтримку енергетичним планам Брюсселя, що перебувають під тиском, як з боку прихильників лібералізації сектору, а також намагання встановити обов'язкові цілі відносно поновлення енергії. 


"Ми вступаємо в процес дуже складних дискусій відносно посилення внутрішнього ринку", - визнала канцлер, напередодні самміту ЄС, який відбудеться за три тижні. Але вона сказала, що може працювати над цією проблемою, тому що є суттєвим для ЄС мати "внутрішній ринок із високими можливостями".



Її слова пролунали тоді, коли Франція та Британія увійшли у фазу "війни слів" щодо зв'язків між виробниками та постачальниками енергії, а Комісія наполягає на посиленні конкуренції на енергетичному ринку ЄС.


Франція настійливо наполягає на збереженні статус-кво, коли державна компанія EDF контролює вироблення та постачання. Цю позицію Британія називає як "викривлення ринку".


На цьому тлі, канцлер заявила: "Німеччина хоче досягнути компромісу, який не буде легким для нас. Це буде помилка, якщо ми будемо продовжувати наполягати на наших власних інтересах і ми не хочемо робити такі помилки".

Донедавна, німецькі міністри та офіційні представники відкрито заявляли про свою опозицію планам Брюсселя, особливо напередодні головування країни в ЄС.


Не знаходячи спільну мову з Комісією, пані Меркель сказала, що також хоче "наполягати на угоді відносно спеціальних кількісних показників", маючи на увазі альтернативні джерела постачання енергії.


Брюссель запропонував, що країни-члени повинні до 2020 року генерувати 20 відсотків енергії з використанням альтернативних джерел. Ця мета викликала опір з боку низки країн.


Президент Комісії Баррозу, напроти, закликав уряди припинити робити красиві заяви та розпочати наполегливо діяти.

Але впливові дипломати, одначе, є песімістами щодо того, що країни-члени зможуть досягти згоди на березневому самміті. Та вже на цьому тижні міністри енергетики рзпочинають підготовку до наступного самміту.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект