ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

08.02.2007 | СЕНАТ США ВИРІШИВ ДОПОМОГТИ УКРАЇНІ ВСТУПИТИ ДО НАТО
За матеріалами - РИА Новости, Української правди

Група з 14-ти американських сенаторів внесла до сенату США законопроект про необхідність вступу до НАТО Грузії й України і про фінансову підтримку цих країн для підготовки до вступу в Північноатлантичний Альянс.


Як повідомили РИА Новости в секретаріаті палати, співавторами документу виступили голова сенатського комітету з закордонних справ і кандидат у президенти США сенатор-демократ Джозеф Байден, сенатори-республіканці Ричард Лугар, Чак Хейгел, Джон Маккейн, Норм Коулман та інші.


У заяві, що супроводжує внесення законопроекту, сенатор Лугар повідомив, що США підтримують вступ до НАТО таких нових членів як Албанія, Хорватія, Македонія, а також Грузія й Україна, для чого внесений законопроект передбачає виділення коштів "для надання їм сприяння в сфері безпеки в 2008 фінансовому році".


"Кожна з цих країн ясно заявила про своє прагнення вступити до НАТО і наполегливо працює над тим, щоб відповідати конкретним вимогам по членству", - заявив Лугар, висловивши співчуття в зв'язку з тим, що для України і Грузії НАТО досі ще не схвалила "план дій щодо членства", який вже існує для Албанії, Хорватії і Македонії.


"Грузія є молодою демократією, що домоглася величезного прогресу з часу "революції троянд". Вона знаходиться в критично важливій геостратегічній точці, і по її території проходить велика ділянка нафтопроводу Баку-Тбіліси-Джейхан, по якому на Захід перекачуються важливі енергетичні ресурси з Азербайджану, а в майбутньому і з Казахстану", - повідомив сенатор.


"Грузія протистоїть тискові з боку республік, які відкололися, підтриманих Москвою. У минулому прикордонні суперечки були названі як причини, через які країну можуть не запросити до НАТО, але в даному випадку дії Росії, а не Грузії заважають прагненню Тбілісі вступити до НАТО", - сказав Лугар.


Нагадавши про нещодавній вступ до НАТО семи країн, включаючи Латвію, Литву й Естонію, Лугар заявив, що "для США знову прийшов час виявити лідерство і закликати союзників прийняти нових членів, запропонувавши вчасно вступити до НАТО Албанії, Хорватії, Грузії, Македонії й Україні".


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9442. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект